Selülit Tedavisi Nedir?

Selülit tedavisi birçok kadının başvurduğu bir yöntem olarak karşımıza çıkar. İnsan vücudu dört temel dokudan oluşur; Epitel doku, yağ dokusu, bağ dokusu ve kas dokusu. İnsan vücudu yaş aldıkça yağ dokusu artmakta ve cilt altında görünür hale gelmektedir.

Selülit görüntüsü ise canımızı sıkan ve genellikle kurtulmak için türlü yollar aradığımız bir cilt problemidir. Birçok da yöntemi vardır bu görüntüden kurtulmanın. En etkili yöntemlerinden bir tanesi ise selülit tedavisi olarak bilinen medikal bir tedavidir.

Selülit Nedir?

Ciltte yağ hücrelerinin deri tabakalarının arasına yerleşmesiyle cildin yüzeyinde portakal kabuğuna benzer çukurlu görüntüye denir selülit. Kadınlar arasında yaygın olan bu problemin çözümü ise çok kolay olmasa da imkansız olduğu söylenemez.

Çünkü selülit tedavisi ile de kurtulmak mümkündür bu görüntüden. Selülitin kadınlar arasında yaygın olma sebebi ise kas ve bağ dokusunun erkeklerden daha farklı dağılımı nedeniyle kadınlarda daha fazla görülmektedir.

Selülit Neden Olur?

Aslında birçok neden selülit oluşumuna neden olabilir.

  • İlaç kullanımına bağlı hormonal değişimler,
  • Genetik olarak yatkın olmak,
  • Hızlı kilo almak/kilo vermek,
  • Sağlıksız bir beslenme biçimi,
  • Günü hareketsiz geçirmek,
  • Sigara, alkol, kafein tüketimi ve yoğun tuz kullanımı,
  • Yaş ilerledikçe cildin elastikiyetini kaybetmesi,
  • Ergenlik döneminde yaşanan hormonal değişimler başlıca nedenlerdir.

Selülitin nedenleri sadece bunlardan ibaret değildir. Uygulanan ağır diyetler ve vücudun saatlerce aç bırakması kas dokusunda kayba neden olacağından yağ dokusu daha görünür hale gelip selülit görünümünü arttıracaktır.

Selülit Vücudun Hangi Bölgelerde Oluşur?

Yağ dokusunun yoğun olduğu yerlerde sıklıkla görülür. Kalça, karın ve uyluk bölgesinde vücudun diğer yerlerine nazaran görünümü daha belirgindir.

Selülit Tedavisi Öncesi Sonrası

Kadınların en hoşlanmadığı kusurların başında gelen selülit aslında çaresiz bir dert değil. Aksine günümüzde birçok tedavi yöntemi sunulmakta. Mikrodalgaları kullanan cihazlardan bitki özlerine kadar geniş bir spektrum bulunmakta.

Öncelikle nedeni anlayıp ona uygun bir tedavi yöntemi seçilmeli ve kişinin sorununa direkt yönelik olmalıdır.

Geniş bir internet ağının içinde bulunuyoruz. Artık herkese ulaşmak bir tık ile mümkün. Öncesinde muhakkak bu tedaviyi almış kişilerin öncesi sonrası fotoğraflarına bakarak ya da yorumlarını okuyarak tedavilerin kendi açınızdan ne kadar faydalı olacağını tahayyül edebilirsiniz. Dolayısıyla selülit tedavisi öncesi sonrası hallerini görmek hem motivasyon hem de bizde ne gibi sonuçları olacağını anlayabiliriz.

En Etkili Selülit Tedavisi Yöntemleri

Bir tedaviye en etkili diyebilmek kişiden kişiye göre değişen göreceli bir durumdur. Fakat genel olarak cihazlar ile uygulanan tedaviler, deri altındaki yağı parçalamaya yönelik çalıştığı için dokuyu düzgünleştirmekte ve oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Selülit Dereceleri Nelerdir?

Derece 1

Ayaktayken gözükmeyen elle vücudun bölgesine belli bir basınç uygulandığında ortaya çıkan selülit derecesidir. Henüz başlangıç aşamasında olduğu için tedaviye oldukça çabuk yanıt verir.

Derece 2

Ayakta durulduğunda ve bacak bacak üstüne atılması durumunda çukurlaşma belirginleşir. Portakal yüzeyi denen görüntü daha belirgindir. Düzenli beslenme ve spor görünümünü hafifletse de selülit için uygulanan tedaviler ile kurtulmak oldukça kolaydır.

Derece 3

Üçüncü derece yalnızca otururken değil yatarken de ciltteki görüntü belirgindir. Dokunun nodülleşmesi sonucu sert bir hal alması ile ortaya çıkar ve kilodan ve hareketten bağımsız bir şekilde görülebilir. Bu derecenin tedavisinde özel seanslar yapılır ve muhakkak egzersiz yapılması önerilir.

Biosphereile Selülit Tedavisi

Hareketsiz bir yaşamın sonuçlarından bir tanesi de selülit. Spora, harekete vakit ayıramayan kadınlar için “Slaag Motion” tekniği ile doğal bir şekilde vücudun dolaşımını harekete geçiren bir tedavi yöntemi. Biosphere cihazı selülit tedavisi için artık birçok klinikte kullanılmaya başlanmış durumda.

Biosphere Nasıl Çalışır?

Vücuttaki dolaşım problemlerini gidermek, kasları harekete geçirmek için yaratılmış bir cihazdır. İlk defa ağrı tedavisinde kullanılan cihaz lenf sistemini harekete geçirdiği için fizyoterapistlerin yardım aldığı bir cihazdır. Fizyoterapistlerin tedaviye başlamadan önce dolaşımı yukarıya doğru çektikleri bu cihaz sayesinde selülit görünümünün hafiflediğini gözlemlenmiş ve dolayısıyla oldukça efektif bir alternatif olmuştur.

Awt ile Selülit Tedavisi

AWT, Akustik Dalga Terapisi olarak bilinen selülit tedavisinde oldukça etkili bir yöntem olan ve yağ dokusunun cilt altında oluşturduğu çıkıntılı görünüm üzerine şok dalgaları vererek daha düzgün ve pürüzsüz bir cilt vaad eden bir tedavi yöntemidir.

AWT Nasıl Çalışır?

Böbrek taşlarını kırmak için kullanılan teknolojinin bağ ve yağ dokularına uygun hale getirilmesi. Aslında şok dalgalarıdır. Hedef dokuya giderek selülit görünümüne neden olan o yağ dokusunu parçalama prensibi üzerine kuruludur. AWT dermişin kalınlaşmasına ve çukurlaşmasının giderilmesine yardımcı olur. Yaş ilerledikçe kaybolan elastikiyetin üç ayda %71,6 oranında artmasını sağlar.

Mezoterapi ile Selülit Tedavisi

Mezoterapi tedavisi, en etkili tedavilerden biridir. Etkin içerikler doğrudan selülitli bölgeye enjekte edilir. Direkt sorunlu bölgeye uygulanabildiği için seçici davranılabilen bir selülit için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Sonuç olarak eşit ve pürüzsüz görünen bir cilt elde edilir.

Mezoterapi Tedavi Nasıl Çalışır?

Mezoterapi gençleştirmek, sıkılaştırmak ve pürüzsüzleştirmek için oldukça etkili bir yöntemdir. Doğal özütler, amino asit, ilaç, bitki özleri ve vitamin içeren formüller deri altına enjekte edilir. Bu içerikler hücreleri gençleştirirken kolajen üretimini arttırır.

VelaShape III Selülit Tedavisi

VelaShape III çukur görünüm ile üç farklı kaynağı kullanarak savaşıyor. Radyo Frekansı, kızılötesi ışınları ve vakum tabanlı masaj silindirleri kullanılarak cildi sıkılaştıran ve incelme sağlayan acısı bir işlemdir.

VelaShape III Selülit Tedavisi Nasıl Çalışır?

İşlem yapılacak bölgeye bir sprey sıkılarak başlıyor. Spreyin içinde yağ hücrelerinin parçalanması için kafein bulunuyor ve işlem öncesi vücuda yediriliyor. Makine uygulama yapılacak bölgeye yerleştiriliyor hafif basıncın yanında ısı hissedilmeye başlanıyor.

Lazer Selülit Tedavisi

Lazer lipoliz, selülitli görünümü düzelten bir başka tedavi yöntemlerinden biridir. Lazer lipoliz sayesinde ciltte çukur görünümü oluşturan bağlar kesilmekte ve biriken yağ kütleleri azaltılmaktadır. Amaçlanan pürüzsüz görünüm elde edilmektedir.

Lazer Selülit Tedavisi Nasıl Çalışır?

Cihazın üzerindeki bir vakum ile dokuyu içerisine çeker ve buradan lazer ışınını dokunun altına iletir. Dokuyu içine çekerek uygulanır. Bu sayede lazer enerjisi iletilir.

Onda Selülit Tedavisi

Yalnızca estetik amaçlı değil birçok alanda kullanılan mikrodalgalar ile yapılan bir tedavidir. Soğuk dalga terapisi olarak da adlandırılan tedavisinde amaç deriyi sıkılaştırmaktır.

Onda Selülit Tedavisi Nasıl Çalışır?

ONDA, mikrodalgaları kullanarak yağ hücrelerini hedef alır ve tek seansta küçültür. Patentli özel başlıkları ile uygulanmakta ve soğutması sayesinde ağrı hissi oluşturmaz. Mikrodalgalar ile yapılan alanda sıcaklık 50-55 dereceye çıkara yağ hücrelerinin yapısını bozar. Yağlanma azalırken deri pürüzsüzleşir ve selülit görünümü azalır.

Selülit Hangi Durumlarda Daha Çok Görülür?

Ergenlik ile beraber yağ dokusu gelişmeye başlar ve istemediğimiz o pürüzlü görüntü ortaya çıkmaya başlar. Yaş ile birlikte cildin elastikiyetini kaybetmesi ile cildin incelmesi sonucunda selülit çok sık görülmektedir. Sağlıksız beslenme ve hareketsiz bir yaşam da buna katkı sağlamaktadır.

Selülitin Başlamasında Etkili Hormon Var Mı?

Selülit oluşumunun kadınlarda erkeklere göre daha çok olduğunu biliyoruz. Nedeni ise kadınlarda bacak bölgesindeki yağlamanın erkeklere göre daha fazla olması kas oranının ise erkeklere göre az olmasıdır. Selülitin başlamasında etkili olan hormon dolayısıyla kadınlarda daha fazla bulunan östrojen hormonudur.

Selülit Ağrı Yapar Mı?

Menapoz dönemindeki kadınlarda üçüncü derece selülitler ağrı yapabilir. Dokunun nodülleşmesi ile sert bir hal alması ile selülit ağrıya sebep olabilir.

Selülit Başka Hastalıkların Belirtisi Midir?

Selülit başka hastalıkların belirtisi değildir. Çünkü selülit başlı başına bir hastalık olarak geçmektedir. Duruş bozukluklarına, varise, çabuk yorulmaya, ağrıya, ciltte sarkama, çatlamaya sebep olan bir hastalıktır. Selülit tedavisi ile kolay ve hızlı bir şekilde önüne geçilebilir bir hastalıktır ve tedavisi uzun vakit alan bir tedavi şekli değildir. Gerekli özen gösterilip selülit tedavisi olduğunuz takdirde kolay bir şekilde kurtulabileceğiniz bir cilt problemidir.

Selülit Tedavisi Kadınlar Kulübü

Selülit tedavisi birçok kadın için çare olmakta. Özellikle Kadınlar Kulübü gibi kadınların yoğunlukta olduğu forumlarda sadece selülit için onlarca soru – cevap açılmakta ve çare aranmakta. Birçok kadın hem bitkisel hem medikal çarelere başvurmadan önce doğal diğer kadınların ne yaptığına bakmak istiyor. Bu belki de bir soruna çözüm ararken yalnız olmadığımızı hissettiriyor. Bu sebeple Kadınlar Kulübü gibi kadın popülasyonunun yoğun olduğu forumlarda birçok alternatif tedavi yöntemi karşımıza çıkıyor.

G5 Selülit Tedavisi Yorumları

G5 masajı, ritmik hareketler oluşturan bir masaj aleti ile uygulanan ve hızlı titreşimler vererek sıkılaşma sağlayan bir tedavi yöntemidir. Bölgesel zayıflama için tercih edilen G5, kaslarda biriken laktik asit ve ödemin atılması konusunda oldukça başarılıdır.

G5 tedavisi için kullanıcıların yorumları olumlu olmakla beraber cildin altında yağ tabakasını ortadan kaldırıp cildin elastikiyetini arttırdığı söylenmektedir.

Selülit Tedavisi Yaptıranlar

Selülitlerden nasıl kurtuluruz sorusundan daha çok merak edilen bir şey varsa o da daha önce bu tedaviyi yaptıran kişilerin aldıkları sonuçlar olacaktır. Tedavi olan kişilerin yorumları, öncesi sonrası fotoğrafları, hangi yöntemler ne kadar kurtulduğu bizim için hem motivasyon kaynağı hem de harekete geçirici bir güç olmaktadır.

Selülit Tedavisi Fiyatları 2022

Selülit tedavisi için günümüzde birçok yöntem bulunmaktadır. Bazıları büyük makineler ile bazıları ise doğal vitaminler ile tedavi etmekte sorunu. Dolayısıyla bir tedavinin fiyatını sorunu görmeden ve o soruna yönelik çözümü seçmeden bilmek imkansız olacaktır. Uygulanacak seans sayısı, yöntem gibi değişkenler fiyatta farklılıklar olmasına neden olacaktır.

Öncesinde doktorunuza danışarak sizin için hangi yöntemin uygun olduğunu öğrenip uygun fiyatı almanız gerekmektedir. Selülit tedavisi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.