Pasif Jimnastik

Pasif Jimnastik, spor yaparken çalışmayan kasların da radyo dalgaları yardımıyla çalışmasını sağlayan , şimdiye kadar ne yaparsanız yapın harekete geçmeyen bütün kaslarınızı çalıştıran bir yöntemdir. Düzenli olarak spor yapsanız da çeşitli nedenlerle vücudunuzun bazı bölgelerine ulaşamayabilirsiniz.

Bunun nedenleri arasında vücudunuzun yeterince esnek olmaması ya da bölgesel yağlanma bulunur.

Bir spor hocası ile çalışanlar bile bazen bu sorunla karşılaşabilir. Ayrıca bazı kişiler de spor yapıp çok yorulmak istemeyebilir. Pasif jimnastik yöntemi tek başına fazla kilolardan kurtulmayı sağlamaz. Ama kişinin vücuduna bir hareket getirir, bazı kasları sanki ok spor yapmış gibi çalıştırır ve metabolizmanın hızlanmasına katkıda bulunur.

Pasif Jimnastik Nedir?

Pasif jimnastiğin bir diğer ismi elektroterapidir. Vücudunuza elektro ve radyo dalgaları uygulanır ve çalışmayan kaslarınız spor yapmış gibi çalışmaya başlar. Uzun süre pasif kalmış ve çeşitli nedenlerle kilo almış bir vücuda sahipseniz ve bu durumu artık değiştirmeye karar verdiyseniz pasif jimnastikten yardım alabilirsiniz.

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki bu uygulama kesinlikle tek başına kilo verdirmez. Kilo vermek için kestirme ve hızlı çözümler aramak genellikle başarısız olarak sonuçlanır.

Zor da olsa hayatınıza bir düzen getirmeniz ve beslenmenizi düzenlemeniz kilo vermek için en temel şartlardan birisidir. Ama uzun süre hareket etmemiş ve spordan uzak kalmış birisi için pasif jimnastik büyük bir katkı sağlar. Çünkü böyle bir zamandan sonra birdenbire kas yapmaya başlamak ve metabolizmayı hızlandırmak kolay olmaz. İşte bu konuda size büyük bir destek sağlayacak uygulamalardan birisi de pasif jimnastiktir.

Pasif Jimnastik Ne İşe Yarar?

Herkesin hayatında hareketsiz kaldığı ve istemeden de olsa düzensiz bir beslenme sonucu fazla kilo aldığı zamanlar olabilir.

Böyle zamanlardan sonra birdenbire toparlanmak ve alınan bütün kiloları geri vermek kolay olmaz. Pasif jimnastik uygulamasının en önemli faydası özellikle bu durumdaki kişiler için büyük bir motivasyon desteği sunmasıdır.

Rehavet döneminden ya da çeşitli hastalıklar veya hamilelikten döneminden çıkmış ve fazla kiloları ve bölgesel yağlanmaları olan kişiler diyet ve spor eşliğinde bu uygulamaya başvurursa kısa sürede olumlu sonuçlar alabilir. Kilolarından dolayı uzun süre sıkıntı çekmiş ve stres altında olanlar diyet ve egzersiz için daha çok motive olmak istiyorlarsa pasif jimnastikten yararlanabilirler.

Pasif Jimnastik Nasıl Uygulanır?

Bölgesel yağlanmanın fazla olduğu ve çalışmayan kasların bulunduğu problemli bölgelere pedler takılır ve bu pedler de sizin vücudunuza elektrik ve radyomanyetik dalgalarının ulaşmasını sağlar.

Eğer çok sayıda problemli bölge ve yağlanma varsa birden fazla ped kullanmanın da bir sakıncası yoktur. Yani pasif jimnastik yönteminde pedler yardımıyla hasta hiçbir zorluk çekmeden pek çok çalışmayan bölgesine bu işlemi yaptırabilir.

Çalışmayan kaslar harekete geçer ve buralarda oluşan yağ tabakaları çözülmeye başlar. Farklı seviyelerde dalga uygulaması yapılabilir ve bu hastanın durumuna göre değiştirilir. Hastalar oldukça konforlu bir şekilde vücudunu çalıştırmış ve ulaşılamayan çoğu yağlanmış bölgelere ulaşılmış olur.

Ems ile Pasif Jimnastik

Ems pasif jimnastik cihazlarına verilen isimdir. Farklı marka ya da model cihazlar olabilir. Ancak bu uygulamayı yaptırmak isteyenlerin de sağlık merkezi seçiminde özenli davranması gerekir.

Gerektiği şekilde yapıldığında ve toplam seanslar tamamlandığında pasif jimnastiğin vücuttaki etkileri kesinlikle hissedilir. Kullanılan cihaz sizin ne yaparsanız yapın kilo veremediğiniz ve yağ kaybetmediğiniz bölgeleri harekete geçirir.

Bu noktada yöntemin etkisini kesinlikle görebilirsiniz. Mesela karın bölgesinde yağlanma olan ve çok geç kilo verebildiği için bu bölgeden kurtulamayan birisi pasif jimnastiğin yardımıyla karın kası yapmaya başlayabilir.

Pasif Jimnastik ile Zayıflama

Uygulamanın kilo verdirmediğini başta belirtmiştik. Kilo vermek için düzenli bir programı takip etmenin çok daha etkili olacağını da belirttik.

Pasif jimnastiğin size sağlayacağı fayda ise kilo vermenizi desteklemesidir.

Bu destekleme sayesinde diyet programınıza daha çok uymak için motivasyon kazanabilir ve egzersizlerinize devam ederken de zorlanmazsınız. Sıkılaştığınızı gördükçe düzenli beslenme ve egzersizlere daha çok ağırlık verebilirsiniz.

Pasif Jimnastik Faydaları

Pasif jimnastiğin en önemli faydası vücudun sıkılaşmasını sağlamasıdır. Bu yöntemle uzun yıllardır harekete geçiremediğiniz ve ya bağlamış bölgelerinizi bile sıkılaştırmanız mümkündür. Dolayısıyla kilo vermek isteyen ve uzun süredir kilo veremeyen ve belirli bölgelerinde aşırı derecede yağlanma olan kişiler için en uygun zayıflama destekçisi yöntemlerden birisidir.

Pasif Jimnastik Kaç Seans Yapılır?

Uygulama genel olarak hastalara 15 seans şeklinde yapılır. Haftada üç kez uygulama yapılabilir. Her bir seans ise yaklaşık yarım saat sürer.

Seanslara başlar başlamaz değil de onuncu seanstan sonra hemen herkes vücudundaki değişiklikleri hissetmeye başlar.

Genellikle bir kereliğine ve diyet ve kilo verme programını tamamlamaya yardımcı olmak için başvurulan bir yöntemdir. Ancak tekrar kilo alma sorunu yaşanırsa ve üzerinden bir müddet geçmişse yeniden yapılmasında sakınca yoktur. Ayrıca vücuda herhangi bir yan etkisi de olmadığı için hamileler ve kalp pili taşıyanlar dışında herkes bu yönteme başvurabilir.

Pasif Jimnastik Hangi Bölgelere Uygulanır?

Pasif jimnastik vücutta her nerede ihtiyaç varsa o bölgeye uygulanabilir. O bölge uzun süredir birikmiş olan yağlanma ve bir türlü harekete geçiremediğiniz kaslar üzerinde son derece etkilidir.

Karın, basen, sırt ya da başka bir bölgeye uygulanabilir. Yapılması gereken tek şey cihazın vücuda etkisini sağlayan pedlerin daha çok vücuda yerleştirilmesidir.

Bu pedler aracılığıyla vücudunuz daha fazla radyo dalgası alarak çok sayıda kasını harekete geçirebilir. Bu yöntemle vücudunuzun herhangi bir bölgesindeki kasları harekete geçirebilir ve o bölgede sıkılaşma yapabilirsiniz. Sıkılaşmanın devam etmesi ve yeniden yağlanmayı önlemek içinse yapmanız gereken diyet ve spor desteğini aksatmamak.

Pasif Jimnastik Hakkında Sık Sorulan Sorular

Uygulama ile Ortalama Kaç Kilo Veririm?

Bu uygulama tek başına kilo verdirmez. Ancak diyet ve sporla desteklendiği ve düzenli olarak yaptırıldığı takdirde kilo vermeye yarımcı olur.Diyet ve spor yaptığınız halde uzun süredir kilo veremediyseniz ve bir türlü vücudunuzu toparlayamadıysanız yöntemden faydalanabilirsiniz.Sizin metabolizma hızınıza ve diyetinize göre bir süre sonra hiç kilo vermediğiniz bölgelerden bile yağ kaybettiğinizi hissedebilirsiniz.

Uygulama ile Birlikte Diyet ve Spor Süreci Hızlandırır Mı?

Kesinlikle süreci hızlandırır. Ne yaparsanız yapın çalışmayan kaslarınızı harekete geçiren uygulama spor ve diyetle birleştirdiği takdirde sizin ideal görünümünüzü kazanmanıza büyük bir katkı sağlar. Zaten uygulamanın en etkili olduğu konu da budur. Sıkılaşmanıza ve bazı bölgelerden daha çabuk yağ yakmanıza katkı dağlar.

Pasif Jimnastik Sıkılaştırır Mı?

Pasif jimnastiğin en önemli etkisi sıkılaştırmasıdır. Kilo vermekten çok sıkılaşma amacıyla yaptırılan bir uygulamadır. Vücudunuzun yağ yakıp kas yapması için elbette ki diyet ve spor gereklidir. Ancak sıkılaşma ve daha hızlı kilo verme için bazen ulaşamadığınız yağlanmış bölgelere de ulaşmanız ve farklı yöntemlere başvurmanız gerekebilir. Bunlardan en güvenli ve sağlıklı olanlardan bir tanesi de bu yöntemdir.

Pasif Jimnastik ile Kilo Verilebilir Mi?

Özellikle bazı yaşlardan sonra kilo vermek zorlaşsa da kilo almak çok daha kolay hale gelir. Kilo vermek tek başına herhangi bir aletle gerçekleştirilebilecek bir şey değildir. İstediğinizi yiyerek pasif jimnastiğin sağladığı elektro dalgaları ile kilolardan kurtulamazsınız. Ama düzenli ve sağlıklı beslenip, aynı şekilde düzenli egzersiz yaparak ve zaman zaman da bu uygulamadan faydalanırsanız istediğiniz sonuçlara daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Bu Uygulamayı Evde Kendim Yapabilir Miyim?

Pasif jimnastik radyo ve elektro dalgalar sağlayan özel bir cihaz yardımıyla yapılan ve uzman kontrolünde yapılması gereken bir uygulamadır. Evde kendi başınıza yapmamanız gerekir. Bunun için gerekli şartları sağlayan ve güvenilir bir sağlık merkezi bulmanız en iyisidir.

Uygulama Kalıcı Sonuçlar Verir Mi?

Kalıcı kilo vermek oldukça zahmetlidir ve sadece pasif jimnastikle olmaz. Ancak yavaştan düzenli beslenme ve spora başlamanız bunun için en iyisidir. Kendinizi yormayacak ve sıkılmayacağınız bir beslenme düzeni oluşturmaya çalışın.

Bu beslenme düzeninde her besin grubuna yer açın. Karbonhidrat ve şekerli besinleri azaltın, bunların yerine tam tahıllardan destek alın. Protein ve sebze grubunu arttırın ve düzenli olarak spor ve yürüyüş yapın. Hepsini yapsanız bile erimeyen yağlar ve ulaşamadığınız bölgeler için de imkanınız varsa pasif jimnastikten faydalanın. Bu şekilde devam ederseniz kalıcı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Herkesin hayatında uzun bir süre kilo veremediği zor bir önemi olur. Böyle durumlarda oluşan yağlar her geçen gün artarak belirli bölgelerde toplanır ve vücudun kas oranı düşer. Yağların iyice vücuda yerleşmesi de bu bölgelerin zayıflamasını ve sıkılaşmasını zorlaştırır. Böyle bir sorun yaşayan herkes bu uygulamaya başvurabilir. Çünkü inatçı bölgesel yağlardan kurtulmanın en etkili yöntemlerinden birisi de pasif jimnastik yöntemidir.

Kimler Pasif Jimnastik Yapabilir?

Herkes bu uygulamadan faydalanabilir. Ancak elektromanyetik dalgaların vücuda verilmesiyle nedeniyle kalp pili takan kişilerin kesinlikle doktora danışması gereklidir. Doktor herhangi bir sakınca görmezse bu uygulamayı yaptırabilirler. Aynı şekilde hamile ve regl durumundaki kadınlar da uygulamayı yaptırmamalıdır. Onun dışında herkes pasif jimnastik uygulamasından faydalanabilir.

Pasif Jimnastik Haftada Kaç Seans Olmalı?

Toplamda on beş seans yapılan pasif jimnastiğin haftada kaç kez uygulanacağı yine uygulamayı yapacak olan uzman ve hasta arasında belirlenir. Genel olarak haftada üç veya dört kez yaptırılabilir. İki haftadan sonra ise çoğu kişi vücudundaki değişiklikleri görmeye başlar.

Pasif Jimnastik Merkezleri İstanbul

Her geçen gün zayıflama ve estetik uygulamalarında yenilik yapılıyor. Üstelik bu uygulamalar giderek yaygınlaşmaktadır. İstanbul’da da çok sayıda pasif jimnastik uygulayan sağlık ve güzellik merkezleri bulabilirsiniz. Seçim aşamasında seçimimizi yaparken güvenilir ve gereken sertifikalara sahip bir yer bulmaya dikkat etmeliyiz. Kullanılan cihaz da büyük bir önem taşır. Bu tür konuları araştırıp iyi bir merkez seçtikten sonra uygulamaya başlamalısınız. Uygulamanın gerçekten etkili olması için bunlara dikkat etmeniz gerekir.

Pasif Jimnastik Fiyatları 2022

Yaygın bir uygulama olduğu için artık herkesin ödeyebileceği miktarlarda bir ücretle uygulamadan faydalanabilirsiniz. Diğer bütün uygulamalarda olduğu gibi bu seneki fiyatları da geçen senelere göre artmış olabilir.

Ama bir yandan da daha çok yayılmasıyla birlikte çok yüksek bir artış da söz konusu değildir. Uygulamayı yaptırırken diyet ve spora da devam ederseniz karşılığını hak eden bir yöntem olduğunu görebilirsiniz.

Bütün diyet programlarından sıkılmış ve bir türlü istediği gibi bir vücuda sahip olamayanlar için en iyi seçeneklerden birisidir. Bu yüzden başka yöntemlerden ziyade ve sürekli stres altında kilo vermeye çalışmaktansa en azından bir kez bu yönteme başvurmanız işinizi daha çok kolaylaştıracaktır. Pasif jimnastik fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.