Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon Tedavisi, son senelerin adından en çok söz ettiren alternatif tedavi biçimlerinden olan, temel olarak bir yara ya da sağlık sorunu için tedavi amaçlı olarak vücuda ozon gazı uygulanmasını ifade eder. Ozon gazı oksijen 3 atomundan oluşmakta olan renksiz bir gazdır. Bağışıklık sistemini uyarma vasfıyla bilinmektedir.

Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Sağlık açısından en güncel yöntemler arasında yer alan ozon tedavisi nasıl uygulanır sorusu cevaplanırken birden fazla yöntem devreye girer. Doğrudan deri altına ya da damarlara enjekte edilebileceği gibi sıvılarla karıştırılarak da uygulanabilir.

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Etkili bir tedavi biçimi olan ozon tedavisi doktor onayı ile birlikte; yüksek tansiyon, kronik yorgunluk, bağırsak rahatsızlıkları, kronik enfeksiyon çeşitleri, omurga iltihabı, yara oluşumu, diş enfeksiyonları, kulak enfeksiyonları, migren, hepatit ve alzheimer gibi çeşitli rahatsızlıkları yaşayan kişilerde uygulanabilir.

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Faydaları ile bilinen ozon tedavi; bazı kişilerde uygulanması sakıncalı olabilen bir yöntemdir. Öncelikle ileri derecede kansızlık sorunu yaşayanlar, hamileler, pıhtılaşma sorunu yaşayan kan hastalıkları olanlar, hipertroidi olanlar, devamlı kas krampı yaşayanlar bu yöntemi tercih etmemelidir. Ayrıca ozona alerjisi olan kişiler, yeni kanama ve kalp krizi geçirmiş olanlara da tavsiye edilmez.

Ozon Tedavisi Neye İyi Gelir?

Birbirinden farklı rahatsızlıklarda yarar sağlaması amacıyla kullanımı tercih edilen ozon tedavi neye iyi gelir? Teröpatik etki göstermesi nedeniyle oldukça geniş bir içerikte olumlu etki göstermesiyle dikkat çeker. Genellikle diğer tıp içeriklerine ek olarak destekleyici bir tedavi şeklinde uygulanır. Pek çok rahatsızlığın temelinde yer alan enflamasyonun giderilmesinde kullanımı tercih edilir.

Ozon Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Alternatif tıp yöntemi olarak bilinen ozon tedavisinin faydaları arasında; bağışıklık sistemini uyarma ve canlandırma, çeşitli rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olma, vücuttaki kan dolaşımı ve akışını olumlu yönde etkileme gibi unsurlar gösterilir. Oksijen gerektiren tedavilerde etkin şekilde kullanılan ozon tedavisi vücutta yer alan antioksidan içerikli enzimlerin üretimini uyarma işlevine sahiptir.

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Çeşitli otoimmün bozukluklar ve alerjiler için uygulanan ozon tedavi diğer pek çok rahatsızlığa iyi geldiği bilinen bir tedavi şeklidir. Dermatolojik rahatsızlıklar, çeşitli dolaşım sorunları, çeşitli tümörlerin tedavisine yardımcı olarak uzman hekim önerisiyle ve onayıyla kullanılır.

Ozon Tedavisi İstanbul’da Nerede Uygulanıyor?

İstanbul’da ve tüm ülke genelinde farklı sağlık merkezlerinde gerçekleştirilen ozon tedavisi; doktor onayı doğrultusunda değişik sağlık sorunları için tercih edilmektedir. Bu uygulamayı gerçekleştiren Femme Estetik merkezine uğrayarak ayrıntılı bilgi alınabilir ve uygulama için kolaylıkla başvurulabilir.

Ozon Sağlığa Zararlı Mıdır?

Konu dahilinde ozon tedavi sağlığa zararlı mıdır yönünde sorular sorulmaktadır. Bu aşamada tüm tedavi şekillerindeki gibi belli yan etkiler söz konusu olmaktadır. Ancak bu aşamada en önemli konu; alanında uzman hekimin onayı ile ve doğru bir şekilde uygulanması gerektiğidir. Herhangi bir merkez yerine bu konuda profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Ayrıca düşük ve doğru dozlarda uygulanması gerekir.

Ozon Tedavisi Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Alternatif tıp içeriğinde kullanılan ozon tedavi; etki süresi bakımından araştırılmaktadır. Temel olarak rahatsızlığın durumuna göre ve kullanılan içeriye bağlı olarak etki etme süresinin değişiklik gösterdiği bilinmektedir.

Ozon Tedavi Vücudu Nasıl Etkiler?

Vücuda çeşitli yollarla verilebilen ozon tedavi lokal ya da sistemik yöntemler olarak öne çıkar. Vücudu etkilemesi açısından lokal uygulamaların belli bir bölgeyi tedavi etmeyi; sistemik uygulamalarının ise vücuda daha genel fayda sağlamayı amaçladığı bilinmektedir.

Ozon Terapi Hepatitte Kullanılabilir Mi?

Ozon terapi hepatitte kullanılabilir mi? Özellikle rahatsızlıkların tedavisi noktasından tamamlayıcı tıp içeriklerinden birisi olarak hizmet veren ozon tedavisi öncelikle doktorun onayı ve yönlendirmesi dahilinde hepatit rahatsızlığının tedavilerine ek olarak değerlendirilebilmektedir.

Ozonun Virüsler Üzerine Etkisi Nasıldır?

Pek çok açıdan faydalı olmakla birlikte ozon tedavisinin tek dezavantajının yüksek kontrol konsantrasyonları maruz kalındığı takdirde potansiyel toksisite yaşanabilmesi olmaktadır. Ozon tedavisi virüs ve bakterilerin hücre duvarlarının bileşenlerine zarar verme yapısına sahiptir.

Bronşiyal Astım Tedavisinde Ozon Kullanımı

Özellikle astım rahatsızlığı yaşayan kişilerin kanındaki oksijen miktarının düşmesi ve karbondioksit oranının yükselmesi söz konusu olur. Ozon tedavisi ile bronşiyal astım rahatsızlığı yaşayan kişilerin bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve kanın oksijen seviyesinin artırılması amaçlanır. Tüm rahatsızlıklarda olduğu gibi astım içinde doktor onayıyla kullanımı tercih edilmektedir.

Bronşiyal Astım Tedavisinde Temel Sorunlar Nelerdir?

Bronşiyal astım sorunu nefes almayı zorlaştırmakla birlikte solunum yollarını tıkayan kronik bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın tedavisi noktasındaki en temel sorunlardan birisi kesin ve net bir tedavi uygulamasının sunulmasıdır. Düzenli olarak verilen ilaçların kullanımı gerekir. Uzun süreli olarak ilaç kullanımını gerekli kılması sebebiyle astım rahatsızlığının geleneksel tedavisi noktasında sorunlar oluşabilmektedir.

Ozon Tedavisi ile Kanser

Ozon tedavisi son yılların destekleyici tedavi yöntemlerinden birisi olmakla beraber kanser gibi ciddi rahatsızlıklardan mutlaka hekim onayı ve gözetiminde uygulanması gerekir. Çünkü bazı hastalara önerilirken; bu rahatsızlığı yaşayan kimi hastalarda önerilmez. Dolayısıyla hastanın durumuna göre tercih yapılması söz konusu olur.

Ozon Tedavi ve Şeker Hastalığı

Yine bir başka kronik rahatsızlık olan şeker hastalığı noktasında da soru işareti oluşturan alternatif tedavi biçimlerinden olan ozon tedavisi uygulamasının kullanımı tartışmalı bir konu olmakla birlikte hastanın durumuna bağlı olarak hekim tarafından değerlendirme yapılır.

Ozon Tedavi ve Alerjik Hastalıklar

Alerjik hastalıklar noktasında en çok tercih edilen alternatif yöntemlerden birisi olan ozon tedavisi vücuttaki oksijen düzeyini artırması nedeniyle alerji ve üzerinde olumlu etki gösterebilmektedir.

Dolaşım Bozukluklarında Ozon Tedavisi

Bu yöntem dolaşım bozuklukları konusunda da tercih edilen ve hekim gözetiminde uygulanabilen faydalı bir içeriktir.

Ozon Tedavi Yan Etkileri

Pek çok rahatsızlıkta olduğu gibi ozon tedavi uygulamasının da yan etkileri de mevcut olmaktadır. Özellikle uygulanmasını zararlı olduğu kişilere yönelik yan etkilere karşı dikkatli olmakta fayda vardır.

Ozon Tedavisinin Zararlı Olduğu Hastalık

İşlem; öncelikle yakın zamanda kalp krizi ya da kanama gibi rahatsızlık geçiren kişiler için önerilmez.

Ozonlu PRP Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon tedavisi PRP kişinin kendi kanında bulunan yer alan trombosit hücrelerinin ayrıştırılması ve trombositten zengin olan bölümün alınarak ozonla kas ve deri içine enjekte edilmesidir. Özellikle çeşitli sağlık sorunlarının giderilmesi ve yaşlanma karşıtı bir uygulama olarak bilinmektedir.

Ozonİle Anti Aging

Ozon terapisi vücuttaki oksijen düzeni yükseltmesi nedeniyle hücreleri canlandırıcı bir özelliğe sahiptir ve anti-aging özellikleri ile de bilinir.

Ozon İle Diz Ağrısı Tedavisi

Özellikle diz ağrısı yaşayan ve ameliyat benzeri uygulamalardan önce alternatif yöntemlere başvuran kişiler ozon tedavisi yöntemini denemektedir. Lokal ozon terapisi ile diz ağrısı şikayetinin önüne geçilmesi amaçlanır.

Ozon İle Koah ve Astım Tedavisi

Ozon uygulaması ile astım ve koah gibi solunum yolları rahatsızlıklarında önüne geçilmesi amaçlanır. Vücuttaki oksijen düzeyi her iki hastalıkta da düşer ve ozon tedavisi ile oksijen oranı artırılır.

Ozon Tedavisi Yaptıranların Yorumları

Ozon tedavisi uygulamasını yaptıran çok sayıda kişi konu dahilinde farklı yorumlar belirtmektedir. Bu yorumlardan bazıları şu şekildedir:

  • Bağışıklık sistemimi güçlendirdiğini gözle görülür şekilde tecrübe ettim.
  • Ozon tedavisi geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarından biri.
  • Faydasını gördüm mü evet, faydası var. Düşük dozlarda kullanıldığında vücut direncini artırır, diğer bir deyişle bağışıklık sistemini aktive eder.
  • Geçirdiğim kanser rahatsızlığından sonra kendimi toparlamama yardımcı oldu bu tedavi.
  • Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine ozon tedavisi yaptırdım, oldukça faydasını gördüğümü söyleyebilirim.

Ozon Tedavisi Fiyatları 2022

Adından sıklıkla söz edilen ve ayrıntıları merak edilen ozon tedavisi, fiyatları açısından da incelenen konulardan birisidir. Uygulanan bölgeye ve tercih edilen yönteme göre fiyat politikasında farklılık görülebilmektedir. Ozon tedavisi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.