Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı pek çok kişinin merak ettiği bir konu. Cildimizin günlük koşuşturma içinde güneş, rüzgar, soğuk havadan etkilenmesi kaçınılmaz hale geliyor. Zamanla doğru beslenmeme ve doğru bakımı uygulamama ile cilt canlılığını yitiriyor ve solgun gözükmeye başlıyor. Medikal cilt bakımı bunun önüne geçmek ve cildinize kaybettiği canlılığı geri vermek için en büyük yardımcılarınızdan biri olacak.

Dermokozmetik ürünler kullanılarak yapılan cilt bakımı; cildi canlandırır, ciltteki kiri, yağı ve siyah noktaları arındırır, gözenekleri temizler ve cildin üzerindeki ölü tabakayı gidererek cildinizin ihtiyaç duyduğu tazeliğini geri verir.

Her ne kadar günlük cilt bakımınızı ihmal etmiyor dahi olsanız medikal cilt bakımı uzmanların yapacağı bir işlem olduğu için belli aralıklarla yaptırmanız cildiniz için oldukça faydalı olacaktır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle ilk adım olarak cilt taraması ile başlanıp cildin ihtiyaçları belirlenip ona göre bir yol çizilir. Daha sonra belli adımlar ile cilt bakımı tamamlanır. Bu adımlar nelerdir peki?

 • Cilt taraması yapılıp cilt tipiniz (kuru, yağlı, hassas, normal) belirlendikten sonra cilt temizlenir makyaj ve kalıntılardan arındırılır.
 • Cilt temizlendikten sonra bir tonik ile silinerek uygun hale getirilir. Rahatlar ve arındırılır.
 • Tonik işleminden sonra peeling yapılarak başlanır. Cilt ölü derinden arındırılır. Ölü derinden arındırılmış bir cilt yapılacak tüm bakımlardan maksimum fayda almanızı sağlayacaktır.
 • Cilt tamamen arındırıldıktan sonra temizleme işlemine geçilebilmesi için buhar banyosu ile cilt yumuşatılır.
 • Buhar sayesinde yumuşayan cildin gözenekleri açılır ve siyah noktalar kolay bir şekilde temizlenir.
 • Kirden, siyah noktadan, ölü derinden tamamen arındırılan cildin rahatlaması için jel uygulaması yapılır.
 • Daha sonra cilde verilen radyofrekans dalgaları ile deride sıkılaşma yapılması hedeflenir.
 • İşlemlerden sonra uzun ve kalıcı bir etki sağlaması için bir maske uygulanır.
 • Temizlenen ve arınan cilt nemlendirilerek masaj ile desteklenir.
 • Güneş kreminin sürülmesi ile birlikte de medikal cilt bakımı tamamlanmış olur.

Medikal Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Cildin zamanla yaşlanması kaçınılmaz hale gelmektedir. Fakat olabildiğince yavaşlatmak bizim elimizdedir. Anti-aging etkisi ile cildi sıkılaştırır, kolajen üretiminin artmasıyla cilt toparlanır ve derinlemesine verdiği temizlik ile gözeneklerinizi açarak cildin canlılığını geri kazandırır.

Medikal Cilt Bakımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt bakımının hemen ardından cilt temizlenmiş, gözenekleri açılmış olduğu için korunmaya ihtiyacı vardır. Cilt bakımına dahil olarak uzmanlar tarafından güneş kremi muhakkak uygulanmış olmalıdır. Gün içinde dışarıda olacaksanız güneş kreminizi yenilemenizde fayda vardır.

İlk gün makyaj yapılmaması tavsiye edilir. Bu sayede açılan gözeneklerin içi makyaj kalıntıları ile dolmaz.

Son olarak ise sigara: Cilt güzelliğinin en büyük düşmanı diyebiliriz. Tazelenmiş bir cilt sonrası özellikle ilk gün sigara içilmemesi ve sigara içilen ortamda durulmaması tavsiye edilir.

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Belli aralıklarla yapılan cilt bakımı sayesinde kan dolaşımınız hızlanır ve cilt kendini yenilemeye başlar. Fakat bundan daha fazla faydası vardır;

 • Anti-aging bir cilt bakımıdır. Cildin yaşlanmasını geciktirir.
 • Gözenekleri derinlemesine temizler. Evde yapacağınız hiçbir bakım bu temizliği size vermeyecektir.
 • Lenf drenaj masajı ile kan dolaşımını hızlandırır.
 • Cildin sebum dengesini koruyarak fazla yağlanmasını/kurumasını engeller.
 • Cilt lekelerini engeller, var olan lekeler için açılma sağlar.
 • Yaşlanma ile birlikte en büyük sorunlarımızdan biri haline gelen elastikiyet kaybını önler ve cildi sıkılaştırır.
 • Cilt derinlemesine temizlenir ve gözenekler açılır.
 • Kan dolaşımının hızlanması ile cilt canlanır ve dolgunlaşır.
 • Bakım sonrası da yapılan işlemlerin etkisi devam edeceği için cildin onarma işleme devam eder.
 • Nem dengesi sağlanır ve cilt parlaklık kazanır.
 • Anti-aging koruma sağlar ve yaşlanma karşıtıdır.
 • Cilt pürüzsüz canlı ve neme doymuş olur.
 • Kötü çevre koşullarına karşı cildi korur.
 • Leke, akne gibi sorunların önüne geçer ve oluşumunu engeller.
 • Var olan hasarları onarır. Çatlak ve leke gibi sorunları hafifletir.

Medikal Cilt Bakımı Yöntemleri Nelerdir?

Hydrafacial Cilt Bakımı

Bu cilt bakımı yöntemi nazik ama güçlü vakumlar ile özel olarak cildinizin ihtiyacına göre belirlenmiş serumları cildinize yediriyor. Medikal cilt bakımı ile birleştiğinde en etkili bakımlardan bir tanesi haline geliyor.

Babyface Cilt Bakımı

Öncesinde uygulanan klasik cilt bakımının etkilerini arttırıp porselen gibi bir cilde kavuşmanızı sağlar ve cilt bakımınızın etkisini ve kalıcılığını arttırır.

Salt Facial Cilt Bakımı

Olgun ve akneli olan genç ciltler için uygundur. Klasik cilt bakımı ile birleştiğinde kısa zaman içinde oldukça fazla etkisi ile yoğun tempoda çalışan kişiler için oldukça uygundur.

Peeling

Medikal cilt bakımının etkisi peeling gibi güçlü etkisi olan bir yöntem ile birleştiğinde cildin tüm ihtiyacını giderir. Cildi canlandırıp ölü derinde arındırarak serumların cilde daha fazla etki sağlamasına yarar. En sık kullanılan bakım kombinasyonudur.

İnnofacial ile Cilt Bakımı Nedir?

En yeni “Lazersiz Cilt Yenileme” sistemi olarak geçen İnnofacial, temizleme, peeling, hidrasyon ve antioksidan etkileri aynı anda cilde veren tek cilt bakımı sistemidir. Herhangi bir irritasyona sebep olmadan ve etki için bekleme ve iyileşme süresine ihtiyaç duymadan daha temiz ve canlı bir cilde sahip olunur.

İnnofacial Nasıl Çalışır?

İnnofacial suyun temizliğini kullanarak cildi derinlemesine temizler ve peeling etkisi ile ölü hücrelerden arındırır.

Bu cilt bakımı yönteminde bir iyileşme süreci olmadığı için cildi tahriş etmez ve nemini geri kazandırır.

Tedavi sırasında temizlenen yüze üç aşamalı bir temizlik yapılır. Komedon temizliği ve nemlendirme aşaması ile birlikte toplam 40 dakika süren bir işlemdir. Ciltte kızarıklık, hassasiyet veya herhangi bir irritasyona neden olmaz.

Jetpeel ile Cilt Bakımı Nedir?

Jetpeel cilt bakımı cilde masaj yaparken bir yandan da peeling etkisi yapan bir cilt bakımı yöntemidir. Masaj ve peeling ile cildin ihtiyacı olan nemi ve vitamini cildin alt katmanlarına kadar iletir. Peeling etkisi ile de gözenekleri temizler ve ölü deriden arındırır. İlk seans ile birlikte etkilerini görmeye başlarsınız ve cilt tonunda açılma meydana gelir.

Jetpeel ile Cilt Bakımı Nasıl Çalışır?

Jetpeel teknolojisi özel olarak hazırlanan bir bakım rutinidir. Cihazın ucunda bulunan şeffaf hortum bulunur. Bu hortumun ucunda titanyum uçlu bir başlık ile cildin ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri en alt katmana kadar iletir. Titanyum ucu ile peeling yapar ve vücudun her bölgesinde kullanılabilir.

Medikal Cilt Bakımını Ne Sıklıkla Yaptırmalıyım?

Günlük bakım rutininiz dışında kliniklerde uzmanlarca yapılan cilt bakımı içinde bir rutin oluşturmanız cildiniz açısından oldukça faydalı olacaktır. Cildinizin her zaman sağlık, canlı ve dolgun gözükmesi için bir rutin oluşturmanız ve düzenli aralıklarla uzmanlardan cilt bakımı almanızda fayda var. Ayda bir kere yapılan bakım ile cilt güzelliğinizi koruyacak ve canlı ve temizlenmiş cildinizin keyfini süreceksiniz.

Medikal Cilt Bakımı İşlemi Tekrarlama Süreci Var Mıdır?

Cildiniz parlak ve canlı bir görünüme sahip olduktan sonra bu sağlığı ve güzelliği korumak daha önemli hale gelecek. Bunun için cilt bakımını ihtiyacınıza göre ayda bir kere ya da iki-üç ayda bir olacak rutin oluşturmanız faydalı olacaktır.

Medikal Cilt Bakımı Ağrılı / Acılı Bir İşlem Midir?

Cilt bakımı cildin her bölgesinde nazik bir temizleme sağlar. Cilt için ihtiyaç duyulan nemi verirken cildinize masaj yapar. Medikal bakım cilt için ağrılı / acılı bir işlem değildir. Hiçbir acı ve ağrı hissetmezseniz.

Medikal Cilt Bakımının Yan Etkisi Var Mıdır?

Medikal cilt bakımının herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Yalnızca cildinize uygun bir medikal cilt bakımı seçmemeniz durumunda fazla nem yüklemesi ile sivilceye neden olabilir.

Medikal Cilt Bakımı Yaptıranlar

Cilt yaş aldıkça eski dolgunluğunu kaybeder ve gün içinde stres, kirli hava gibi etmenlerle canlılığını yitirir. Medikal cilt bakımı cildin tüm ihtiyaçlarını geri vererek ışıltısını geri kazandırır. Cilt bakımını medikal ortamlarda yaptıranlar cildinin daha aydınlık ve pürüzsüz göründüğünü söylüyor. Ayrıca gözle görülür bir şekilde çevresindeki insanlardan da bu şekilde geri dönüşler aldıklarını söylüyorlar.

Cilt güzelliği kadınlar için oldukça önemli kriterlerden bir tanesidir. İnternet üzerinde birçok kadın cilt bakımı hakkında deneyimlerini paylaşmakta pek çok farklı kadın tarafından binlerce yorum yapılmakta. Medikal cilt bakımı yaptıran kadınların çoğu yaptırdıkları bakımdan oldukça memnun olmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Yorumları

Cildin nemini korumak için cilt bakımı yapmak önemli. Ben her ay yaptırıyorum. Hava değişimleri ve az su içtiğimden dolayı cildim kuruyor susuz kalıyor. Bunu dengelemek için yaptırıyorum. -Elif B.

Cilt bakımı sonrasından cildim daha duru oluyor. Hem cilt analizi yaptırıp cilt tipimi öğrenmiş oldum. Ona göre bakımlarımı yapıyorum. –Damla C.

Ben yaptırdım cildim neredeyse pürüzsüz şu an. Yüzümdeki renk farklılıklarına iyi geldi. Siyah noktalarımdan eser yok şu an. –Gül Y.

Kesinlikle öneririm cildim rahatlıyor her yaptırdığımda. Sivilceler, siyah noktalar tamamen temizleniyor. –Dilara H.

Düzenli olarak yaptırıyorum. Herkes cildin nasıl bu kadar güzel diye soruyor. Cilt bakımı sonrası evde de bakıyorum ama cildime. –Ela G.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları 2021

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasaktır. Ayrıca birçok cilt bakımı yöntemi ve farklı cilt tipleri olduğu için cilt bakım fiyatı vermek doğru olmayacaktır. Fakat güzelliğine düşkün kadınların en uygun cilt bakımı fiyatları ile bu güzelliğe ulaşmaları mümkün. Medikal cilt bakımı fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.