Işıltı Peeling Nedir?

Işıltı peeling leke sorunlarına yönelik en güçlü peeling uygulamalarından biridir. Peki, nedir bu peeling?

Cilt lekeleri birçok nedenden dolayı ortaya çıkabiliyor. Sadece orta yaşın sorunu değil genç ciltlerde de leke sorununa oldukça rastlanmaktadır. Cilt lekeleri ise cildin güzelliğini gölgeleyen bir durumdur. Cildin solgun ve cansız görünmesine neden olur. Cildin canlılığını kaybetmesine neden olur.

Yeni nesil cilt bakımı uygulamaları içinde yer alan ışıltı peeling, aktif antioksidanlarla, iğnesiz cilt canlandırma ve yenileme uygulamasıdır. Uygulama rahatlığı ile güneş lekelerinden kurtarıp ve cildi yenileyip canlandırıyor. Agresif bir peeling uygulaması değildir ve ciltteki pigment daha homojen hale gelir ve cilt tonunu düzenler.

Işıltı Peeling Nasıl Yapılır?

İşlemin uygulanması oldukça kısadır. Cilt temizlendikten sonra ışık tedavisi yapılır. Sonrasında 15 dakika sürecek bir maske sürme işlemi uygulanır. Bu maskenin ciltte 8 saat bekletilir. İşlemi yaptırdığınız klinik tarafından evde uygulayabileceğiniz cilt tipinize uygun ürünler verilir. Sekiz saat sonra maske yıkanır ve klinik tarafından verilmiş leke önleyici kremler düzenli bir şekilde kullanılır. Acılı bir işlem değildir. Fakat ilk günün ardından yüzünüzde küçük bir yanma oluşabilir.

İlk uygulamadan itibaren ışıltılı peeling etkisini göstermeye başlar. Oldukça pratik bu uygulama ile güneş lekelerinizden kolayca kurtulabileceksiniz.

Kimler Işıltı Peeling Yaptıramaz?

Hamile kadınlar ve emziren kadınların yaptırması tavsiye edilmez. Yüzünüzde açık yara bulunuyorsa uzmanlarca hiçbir peeling türünün uygulamasını yaptırmamanız gerektiği söyleniyor. Alerji, mantar, aktif sivilce gibi durumlarda da öncelikle cilt sorununuz tedavi edildikten sonra peelingin yapılmasının uygun olduğu söylenmektedir. Ayrıca erkekler için ışıltı peeling uygun değildir.

Işıltı Peeling Faydaları Nelerdir?

 • Bu işlem tyrosinase enzimini baskılayarak melaninin ciltte lekeye dönüşmesini engeller. Tyrosinase, cildin yapısında bulunan melaninin lekeye dönüşmesini sağlayan enzimdir.
 • Cilt lekelerinin rengini açar ve cilde duru bir görünüm verir.
 • Cilt daha ışıltılı olur ve pürüzsüz hale gelir.
 • Pigmentasyon sorunu yaşayan ciltler dengelenir. Cilt tonu eşit hale gelir.
 • Cildi canlandırarak elastikiyetini arttırır.
 • Tek seans ile ciltteki lekelerde büyük oranda açılma meydana gelir.
 • Hafif akne scarlarını ortadan kaldırır

Işıltı Peeling Kalıcı Mıdır?

Sonuçları kalıcı bir uygulamadır. Lekelerin rengini açar ve cilde kalıcı bir parlaklık verir. Solan lekeler ciltte tekrar oluşmaz. Fakat düzenli olarak güneş kremi kullanmanız gerekmektedir. Kullanmadığınız takdirde cilt lekeleriniz tekrar oluşmaya başlayacaktır. Düzenli bakım ve güneş kremi ile kalıcı bir etkiye dönüştürmek sizin elinizde.

Anti-Akne Peeling İçeriği

Sivilceler ve gözenekler için yardımcı olan peeling uygulamasıdır. İçeriğindeki salisilik asit ve A Vitamini ile akne üzerinde oldukça başarılı sonuçlar verir. Peelinglerin akneli ciltlere uygulanması normalde önerilmez fakat anti-akne peeling bunların tamamen dışında kalarak aknelere yönelik bir tedavi uygulayacak.

Anti-Akne Peeling Nasıl Uygulanır?

Uygulamanın en aktif şekilde etki edebilmesi için yüz tamamen temizlenir ve yağdan arındırılır. Anti-akne peeling dudak çevresi ve göz çevresi hariç tüm yüze sürülebilir ve sonrasında peeling solüsyonu ile temizlenerek ciltten alındıktan sonra bir vakum yardımıyla ciltteki siyah ve beyaz noktalar temizlenir. Cilde derinlemesine bir temizlik sağlar.

Canlandırıcı Peeling İçeriği

Cildi sıkılaştırmak, toparlamak ve kırışıklarınızdan kurtulmak için en uygun peeling uygulamasıdır canlandırıcı peeling. İçeriğinde Mandelik asit ve C vitamini ile yüzünüzde güçlü bir peeling etkisi sağlar.

Canlandırıcı Peeling Nasıl Uygulanır?

Cilt iyice temizlenerek maksimum etki alınır. Mandelik asit ve C vitamini peelingleri cilde uygulanır. Daha sonra basınçlı steril su ile ciltten temizlenir ve temizlenen cilt nemlendirilir.

Daha sağlıklı, canlı ve sıkılaşmış bir cilt elde edersiniz. Kolajen üretimini tetikler cildin daha dolgun gözükmesini sağlar. Ton farklılıkları azalmış, sağlıklı bir cilt verir size.

Cildi Aydınlatan Peeling

Ciltteki lekeleri ve pigmentasyon sorunlarını iyileştirir. Lekelerin renginde açılma meydana getirir.

Cildi Aydınlatan Peeling Nasıl Uygulanır?

Cilt temizlenerek peeling için hazırlanır ve arındırılır. Sonrasında glikolik asitli peeling ve jetpeel ile ölü deriden arındırma işlemine geçilir. Enzim peel maskesi sorunlu bölgelere sürülerek maske ciltte 8 saat bekletilir ve ardından ılık su ile temizlenerek aydınlatan peeling bitirilir.

Melanin pigmentini azaltması ve içeriğindeki soyucu maddeler ile temiz ve taze bir cilt verir. Kırışıklıklar azalmış cilt tonu eşitlenmiş bir cilt elde edilir.

Deriye Işıltı Veren Peeling

Sorunlu her bölgede hücresel olarak cildi yenilemektedir ve yenilenmiş, taze bir cilt verir. Cildiniz ışıldar ve nem oranını koruyarak parlaklık kazanır.

Deriye Işıltı Veren Peeling Nasıl Uygulanır?

Cilt peeling için temizlenerek yağdan arındırılır. Bu şekilde yapılacak tüm peeling uygulamalarından maksimum etki alınır. Daha sonra GA solüsyonu uygulanır. Göz ve dudak çevresine gelmemesi adına dikkatli olunması gerekir. GA solüsyonundan sonra deri yıkanır ve yüksek yoğunluğa sahip bir C vitamini solüsyonu cilde sürülür. Yatıştırıcı bir maske ile işlem tamamlanır.

Lazer Peeling

Lazer ile cilt soyma işleminin diğer adıdır. Akne izleri, güneş lekeleri, elastikiyetini kaybetmiş bir cilt hepsi için oldukça uygun bir uygulamadır. Lazer peeling aslında cildi soyarak, ölü deriyi atarak canlı bir cilt hedefler.

Lazer Peeling Nasıl Uygulanır?

Peeling öncesi cilt temizlenerek uygun hale getirilir. Uygulama lazer ile yapılacağından dolayı gözlere birer koruyucu ped yerleştirilir. Lazer cilt yüzeyinden 15 cm uzakta tutulur ve kırmızı bir ışıkla daha önceden belirlenmiş alan işaretlenir. İşaretlenmiş alanlara ise gözle görünmeyen kızıl ötesi bir ışın ile atış yapılarak cilt soyulur.

Lazer peeling hassas bir peeling yöntemi olduğu için uygulama sonra cildinize daha özenli bakmanız gerekmektedir. Derinin koruyucu katmanının lazer ile soyulup kendini yenilemesi amaçlanmıştır. Bundan dolayı pansuman yapılması gerekir düzenli olarak. Lazer uygulanan cilt 5 gün açık bırakılır. Cilt yenilenmiş bir şekilde soyulmaya başlar. Canlı, pürüzsüz ve dolgun bir görünüme kavuşur. Tam sonucu 6 ay sonra almanız mümkündür. Bu süreçte cilt güneşten dikkatli bir şekilde korunmalıdır.

Işıltı Peeling Zararlı Mıdır?

Zararlı bir peeling uygulaması değildir. İçerisinde doğrudan asitli bir içerik olmadığı için güvenli bir uygulamadır. Agresif temizleyici içerikler bulundurmaz. Hassas ciltlerin dahi rahatlıkla kullanabileceği bir işlemdir ışıltı peeling.

Işıltı Peeling Yaptıranların Yorumları

 • Lekelerim önceki hallerine göre çok fazla şekilde açıldı. Uygulamadan sonra da evde devam etmem için kremler verdiler. Oldukça memnun kaldım.
 • Işık peeling sonrası cildimin tonunda o kadar açılma oldu ki herkes şaşırdı. Sürekli ne yaptığımı soruyorlar.
 • Cilt lekelerim için gitmiştim ama cildim o kadar parladı ve dolgunlaştı ki hiç beklemediğim bir etki ile daha çok mutlu oldum.
 • Ergenlikten kalan akne izlerim için denemek istedim ama beni çok şaşırttı daha ilk uygulamadan etkisini gösterdi annem fark etti resmen lekelerimin rengi açıldı.
 • Işıltı peeling iki seans yaptırdım yüzde 80 lekelerimde açılma oldu artık fondöten kullanmaktan bıkmıştım sonunda yüzüme kapatıcı bir şey sürmeden dışarı çıkıyorum.

Işıltı Peeling Fiyatları 2022

Işıltı peeling fiyatları cildin durumuna ve seans sayısına göre farklılık göstermektedir. Fakat uygun fiyatlı bir uygulamadır. Uzmanlarca muayene edildikten sonra cildinize uygun programı çıkarıp o şekilde hareket etmeniz faydalı olacaktır. Işıltı peeling fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.