G5 Masajı Nedir?

G5 Masajı, medikal estetikte yaşanan yeni gelişmelerden birisidir, ritmik hareketler ve titreşimlerle hareket ederek kişinin selülitlerinden kurtulmasına olanak sağlar. Selülitli bölgeye uygulanarak, bölgedeki hücreleri hareketlendirirken yağ yakımını da hızlandırmaktadır. Ayrıca uyguladığı kuvvet sebebiyle de vücudun sıkılaşmasını sağlar.

Yaz ayları yaklaştığında kadınlar için büyük sorun teşkil eden selülitler can sıkıcı bir hal almaya başlar. Evde uygulanan maskeler, kremler ve fırçalar kısa vadede çözüm olarak düşünülebilir ancak uzun vadede çözüm aramak isteyenler için G5 masajı tek çözümdür.

Profesyonel merkezler ve kliniklerde uygulanan bu masaj türü, son yılların en başarılı gelişmelerinden birisi olmuştur. Kısa sürede selülitlere veda edilebilir, düzenli bir yaşam tarzı ile de formunuzu koruyabilirsiniz.

G5 Masajı Nasıl Uygulanır?

Yaygın olarak selülit tedavisinde kullanılabileceği bilinse de tüm vücut için kullanılabilen bir masaj tekniği olan G5 masajı, en verimli sonuçları bel, kalça, üst bacaklara ve kollara uygulandığında alınmaktadır. Titreşimli başlığı sayesinde uygulanan bölgedeki yağları parçalayarak kan akışını hızlandırır ve hızlı bir şekilde yağ yakımını gerçekleştirir. Cildin esnekliğini geri kazandırırken ciltteki yaşlanma çizgilerini de azaltır.

Masaj, bir uzman tarafından gerçekleştirilmelidir. Uygulanacak bölgeye krem sürülerek titreşim uygulanır. Masaj esnasında zaman zaman kremler uygulanmaya devam edilir. Kişini isteğine göre soğuk lipoliz, lenf drenaj gibi işlemler de masaja dâhil edilebilir. Bu işlemin bir seans süresi kişinin vücut özelliklerine göre 20-30 dakika arasıdır. Toplamda da 5 ila 10 arasında seanslar düzenlenir.

G5 Masajının Avantajları Nelerdir?

Selülit tedavisinde etkin olduğu bilinen bu yöntemin aslında vücuda sayısız yarar vardır;

  • Vücudun sıkılaşmasına yardımcı olmakla birlikte yağ yakımını hızlandırır.
  • Kan dolaşımını ve metabolizmayı hızlandırır.
  • Kasları güçlendirerek kronik yorgunluğu gidermeye yardımcı olur.
  • Vücuttaki toksinlerin atılmalarına yardımcı olur.
  • Cildi sıkılaştırarak cilde esneklik kazandırır.
  • Bölgesel sıkılaşmaya ve zayıflamaya yardımcı olur.
  • Selülit oluşmasını engeller ve selülit sorunlarını ortadan kaldırır.
  • Zihinsel ve bedensel stresi azaltır.
  • Vücuttaki ağrıları yok eder.
  • Kemik yoğunluğunun artmasını sağlar.

G5 Masajı (Vibroterapi) Kimlere Yapılmaz?

G5 masajı, hamilelere, kalp hastası olanlara, epilepsi, hastalığı olanlara, yüz felci geçirenlere ve uygulanacak bölgede aktif yarası olan kişilere kesinlikle uygulanamaz.

G5 Masajı Hangi Alanlarda Yapılır?

Kilo problemi olan ve selülitlerinden şikâyetçi olan her kadının yaptırmak istediği G5 masajı, uzun yıllar diyet ve spor yapmış ancak yine de istediği sonuca ulaşamamış kadınlar için eşsiz bir fırsattır. Selülitleri yok ederken aynı zamanda vücutta sıkılaşmayı da sağlayarak daha fit bir görünüme sahip olmanıza imkân sağlıyor.

Vücuda gönderdiği titreşimli darbelerle hücreleri harekete geçiriyor ve yağ yakımını sağlıyor. Bu sayede cerrahi herhangi bir işleme gerek kalmadan estetik görünüme kavuşmak mümkün oluyor. Bu yöntem çoğunlukla selülit tedavisinde kullanıldığı bilinse de vücudun farklı alanlarında kullanılabiliyor. Üst bacaklar, kalça, karın, bel ve kollara uygulanabilir ve oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Erkeklerde de yapılan bu yöntem daha çok karın bölgesi için tercih ediliyor.

G5 Masajı Kaç Seans Sonra Etkisini Gösterir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte cerrahi bir müdahale olmadan fazla yağlardan kurtulmayı sağlayan bu yöntem ile kısa bir sürede istenmeyen fazlalıklardan kurtulabilir, daha zinde ve estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yıllarca uygulanan şok diyet ve egzersiz programları ile bir türlü istenen forma ulaşamayan kişilerin tercih ettiği bir masaj türü olan G5 masajı için net bir seans sayısı vermek mümkün olmaz. Herkesin vücut özellikleri ve ölçüleri farklı olduğu için öncelikle kişiye özel bir tedavi program düzenlenir ve maksimum 10 seansta etkisini görmek mümkün hale gelir.

G5 Masajı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Selülit ve fazla yağlı bölgelerin tedavisinde kurtarıcı olan G5 masajı, profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Dolayısıyla yan etkileri ve riskleri mümkün olduğunca ortadan kalkmış olacaktır. Bir ameliyata gereksinim duymadan hızlı ve kolaylıkla fazlalıklarınızdan kurtulmanızı sağlayan bu yöntemi uyguladıktan sonra, uygulanan bölgeye yatıştırıcı ve nemlendirici kremler uygulanmalı ve bölge güneşten korunmalıdır. 3 gün sıcak su değdirilmemeli ve yürüyüşlerle işlem desteklenmelidir.

G5 Masajı Varislere Zarar Verir Mi?

Sıkılaşma ve selülit problemi olan herkesin tercih ettiği G5 masajı, varisleri olan kişilere tavsiye edilmez. Varisli kişilerde kanamalara yol açabilirken aynı zamanda vücutta sertliklere sebep olabilir ve morarmalar gözlemlenebilir. Kısaca varis problemi olan kişiler bu masaj türünden faydalanamaz.

G5 Masajı ile Bölgesel İncelme ve Sıkılaşma Tedavisi

Son zamanların popüler tedavi yöntemlerinden olan G5 masajı vücudun farklı alanlarında uygulanabiliyor ve oldukça iyi sonuçlar alınabiliyor. Vücuda birçok faydası olduğu bilindiği gibi vücudu sıkılaştırması ve bölgesel olarak incelmeyi de sağlaması büyük bir avantajdır. Uygulanan titreşimli hareketlerle ilgili bölgeye basınç uygulayarak yağ hücrelerini parçalar ve daha sıkı bir görünüme kavuşmayı sağlarken yine uygulanan bölge için incelmeyi de beraberinde getirir.

G5 Masajı İşe Yarıyor Mu?

Selülit tedavisinde mucizevî bir buluş olan bu masaj yöntemi, düzenli uygulandığı ve uygulama sonrasında beslenme ve spor hayatına düzenleme getirildiği takdirde oldukça etkili bir yöntem olarak herkesin kullandığı bir yöntemdir. Yağ oluşumunu tetikleyecek gıdalardan uzak durarak masajın faydasını en üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

G5 Masajı Zayıflatır Mı?

Kilo vermek için de sıkılıkla tercih edilen bu masaj tekniğinde, titreşimli hareketlerle istediğiniz bölgedeki yağlar parçalanır ve bölge sıkılaşır. Dolayısıyla seans sonunda incelme gözlemlenir. Bu sayede bölgesel olarak zayıflamaya da yardımcı olmakla birlikte beslenme ve sporu sosyal hayata dâhil ederek maksimum verim elde edilebilir.

G5 Masajı Kaç Dakika Sürer?

İşlemi profesyonel kişiler tarafından yapıldığı takdirde yan etki ve riskler minimum düzeye inebilir ve daha kaliteli bir seans süresi geçirebilirsiniz. Bu işlemin bir seans süresi kişinin vücut özelliklerine ve ölçülerine göre değişmekle birlikte 20-30 dakika arasıdır. Toplamda da 5 ila 10 arasında seanslar düzenlenir.  Seans esnasında bitkisel ve aromatik yağlardan da kullanılarak masajın etkisi artırılabilir.

G5 Masajı Regl Döneminde Neden Yapılmaz?

Kan dolaşımını hızlandırdığı bilinen bu masaj tekniğini regl döneminde olan kadınlara yapılması kesinlikle tavsiye edilmez. Kan dolaşımının ritmini olumsuz olarak etkileyeceği bilindiğinden regl sonrası masajdan yararlanmaları gerekmektedir.

G5 Masajı Morarma Olabilir Mi?

Sıkılaşmaya yardımcı olan G5 masajı, uygulanan bölgede kan dolaşımını hızlandırmasına bağlı olarak morarmalar görülebilir. Ancak korkulacak ya da endişelenecek bir durum değildir. Cilt tipine göre değişmekle birlikte G5 masajı sonrası 5-10 gün arasında iyileşme görülür.

G5 Masajı Fiyatları 2021

Oldukça popüler olan bu teknik için birçok fiyat aralığı bulunmaktadır. Ancak fiyattan daha önemli olan bir konu da bu tekniği uygulayacak kişilerin işinde uzman olmaları gerektiğidir. Bu masaj tekniği uzman kişiler ve kurumlar tarafından gerçekleştirilirse olası yan etkilerinin ve risklerinin de önüne geçilmiş olacaktır.

Fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter bulunmaktadır. Kişinin ihtiyacı olan tedavi ve seans süresi, ilgili ekibin profesyonel olması gibi etkenler fiyatları biçimlendirmektedir. Merkezlerin uyguladığı kampanyaları takip edebilir ve böylece indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz. G5 Masajı fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.