Dermapen Leke Tedavisi

Dermapen Leke Tedavisi, ucunda çok sayıda iğne olan, özel bir cihaz yardımıyla uygulanır. İğneler sayesinde ciltte çok küçük delikler açılır. Cildimiz ve bütün bedenimiz kendini yenilemeye ancak bir tehlike hissettiği anda başlar.

Bu cihaz sayesinde açılan deliklerle de cildimiz kendini tehlikede hissederek yenilenmeye başlar.

Cildin yenilenmesi için yapılan bu işlem sayesinde uzun süredir geçmeyen pek çok cilt lekesi kaybolmaya başlar. Cilt tazelenmeye ve kendisini toparlamaya başladığı için lekeler konusundaki en etkili tedavi yöntemlerinden birisi de dermapen leke tedavisi uygulamasıdır.

Dermapen Leke Tedavisi Nedir?

İğneler ve özel bir cihaz yardımıyla yapılsa da bu yöntemde hasta çok fazla acı hissetmez. Çünkü uygulama başlamadan önce cilde anestezik bir etkisi olan özel bir krem sürülür. Krem sayesinde işlem hastalar için son derece konforlu bir şekilde devam eder.

İğneler çok ince olmaları dolayısıyla çok küçük bir bölgede bile çok sayıda delik açabilir. Ciltte aynı anda mikro kanal adı verilen binlerce küçük delik açılır.

Ancak cildimiz bunları yaralanma olarak hisseder, kendini yenilemesine yardımcı olan metabolizması harekete geçer ve hızla kan dolaşımı sağlanır. Cildin yaşlanması ve sarkması gibi nedenler daha çok ilerleyen yıllarla birlikte kan dolaşımının yavaşlamasının sonucudur. Dermapen leke tedavisi yönteminde uygulanan kanallar sayesinde cilt birdenbire kendini yenilemek için hızlı bir kan dolaşımı başlatır.

Dermapen Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Cildin bu uygulamaya geçmeden önce çok ince bir şekilde temizlenmesi gerekir.

Uygulamadan önce özel bir yöntemle cilt hassas bir şekilde tamamen temizlenir ve işleme hazır hale getirilir. Aynı zamanda cilde yoğun bir solüsyon ve hyalüronik asit uygulaması da yapılır. Bunlar sayesinde cilt hem kendini temizler hem de daha hızlı kan dolaşımı için hazır hale gelir.

Daha sonra da özel cihaz yardımıyla ciltte çok sayıda mikro kanal açılır. Uygulamadan çıkar çıkmaz ciltte bir yenilenme olmaz. Dermapen leke tedavi anlık ve hemen çözüm getiren bir tedavi yöntemi değildir. Etkisi ancak uzun vadede hissedilir. Kanalların açılması cildi harekete geçirir ve cilt kısa bir süre içerisinde kendisini toparlamak için hızla kan dolaşımını başlatır.

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Dermapen tek bir defada değil seanslar halinde yapılan bir uygulamadır.

Hastaların düzenli bir şekilde seanslara evam etmesi ve gereken uyarıları dikkate alması gerekir.

Herhangi bir yan etkisi olmayan ve cilde yabancı bir maddenin temas etmediği bu uygulama oldukça sağlıklı ve sonuç vericidir. Çok fazla yan etkisi yoktur ve cildin toparlanması için yardımcı olur.

Dermapen Leke Tedavisi Kimlere Yapılır?

Herhangi bir kronik rahatsızlığı ya da cilt rahatsızlığı olmayan hemen herkes bu tedaviden yardım alabilir. Cildinde uzun zamandır geçmeyen lekeler olan ve kozmetiklerden yarar görmeyen çoğu kişi bu yönteme başvurur.

Uygulamanın cilde yararları çok fazladır. Uzman bir doktor gözetiminde ve güvenilir bir klinik ya da merkezde yapıldığı müddetçe hastalar büyük oranda olumlu etkisini görür.

Çok fazla kırışıklığı olduğu için rahatsız olan, cildindeki lekelerden ya da genişlemiş gözeneklerden dolayı kendisini kötü hisseden, yara ve sivilce izleri ya da saç dökülmesinden rahatsız olanlar bu uygulamayı yaptırabilir. Saç derisine de yapıldığı için saç dökülmesinden rahatsız olan herkes de bu uygulamaya başvurabilir. Ayrıca çatlaklar ve geçmeyen farklı izler için de başvurulan yöntemlerden birisidir.

Dermapen ile Cilt Yenileme

Dermapen leke tedavi temel olarak cildin yenilenmesini hedefler. Bazen cildimiz ve vücudumuz yenilenmeye ihtiyaç duyar.

Mesela her çeşit pahalı kozmetik ürün kullansanız bile cildinizde istenilen etkiyi yaratamamış olabilirsiniz. Cildimiz de canlı bir varlıktır ve bazen desteklenmek için kendine yönelik bir yaralanma olduğunu hissetmeye ihtiyacı vardır.

Tedavi sırasında iğneler yoluyla açılan delikler cildin kendini toparlaması için motive olmasını ve hızla kendisini yenilenmesini sağlar. Hiçbir krem tek başına böyle bir etki yaratamaz. O yüzden bir türlü geçmeyen lekelerden ve yaşlanmış ve kırışmış cilt görünümünden rahatsız olanlar da bu yönteme başvurur.

Dermapen ile Cilt Gençleştirme

Dermapen ile cildinizi gençleştirmeniz mümkündür. Çünkü durduk yerde herhangi bir kremle cildinizi harekete geçiremezsiniz.

Harekete geçmeyen ve pasif kalan bir cilt de ölü hücrelerden ve uzun süre geçmeyen lekelerden kurtulamaz.

Tıpkı egzersiz yapmak vücudu gençleştirdiği gibi cildin de harekete geçmesini ona canlılık verir. Uygulamanın asıl hedefi de cildi harekete geçirip kan dolaşımını hızlandırmaktır. Böylece cilt kendisini yenilemeye ve gençleşmeye başlayacaktır.

Dermapen Leke Tedavisi Sık Sorulan Sorular

Dermapen Lekelere İyi Gelir Mi?

Cilt lekeleri kadın ya da erkek herkesi rahatsız eder ve bu sorunu yaşayan herkes kesin bir çözüm bulmak ister.

Cilt lekeleri konusunda en etkili yöntemlerden birisi olan Dermapen leke tedavisi uzman bir doktor eşliğinde güvenilir bir klinikte yapıldığında kesinlikle cilt lekeleri üzerinde etkili olur.

Güzel ve kalıcı bir sonuç almak isteyenler bu konuda özenli davranmalıdır.

Dermapen Hangi Cilt Tiplerinde Kullanılabilir?

Dermapen leke tedavisi hemen her türlü cilt tipine göre yapılabilir.

Ama burada yukarıda da değindiğimiz gibi seçilen doktor ve kliniğin uzmanlığı önemli bir ayrıntıdır.

Uzman bir doktor hastanın cilt tipinin tanımak ve tedavinin ne kadar süreceğini belirlemek için gereken ön konsültasyonları başarıyla yapacaktır. Bu da tedavinin olumlu bir sonuç vermesi için çok önemli bir konudur.

Dermapen Sonrası Yüzde Leke Kalır Mı?

Dermapen tedavisi zaten lekeleri ortadan kaldırmak için yapılan bir yöntemdir.

Bu yüzden leke bırakmak bir yana uzun bir süredir var olan ve sizi rahatsız eden lekeleri yok etmek için uygulanır.

Ama dediğimiz gibi doktorun deneyimi ve kliniğin uzmanlığı bu konuda önemlidir. Hastanın herhangi bir cilt rahatsızlığı ya da farklı bir özelliği varsa doktor bunu fark edecek ve uygulama konusunda ona göre karar verecektir. Bu yüzden doktor ve klinik seçimi konusunda özenli davranmak çok önemlidir.

Dermapen Sonrası Cilde Ne Sürülür?

Uygulamadan sonra cilde özel olarak sürülmesi gereken bir krem ya da kozmetik ürünü yoktur.

Ancak hastanın cilt tipine ve lekelerin boyutuna göre doktorunuz bu konuda farklı bir değerlendirme yapabilir.

Deneyimli ve profesyonel bir doktor bu konuda en doğru kararı verecek ve hastaya yardımcı olacaktır.

Dermapen Lekeleri Yok Eder Mi?

Doğru bir şekilde ve uzmanlar eşliğinde uygulandığı takdirde Dermapen yardımıyla cildinizdeki lekelerden kurtulabilirsiniz.

Uygulamanın hemen ardından değil ama belirli bir süre geçtikten sonra hasta cildindeki yenilenmeyi fark etmeye başlar. Yaklaşık olarak altı hafta ya da bir buçuk ay sonra cildinizdeki lekelerin azaldığını görmeye başlarsınız.

Daha sonra ise yine önerilen kozmetik ürünleri ile cilt bakımınıza devam edersiniz. Ayrıca sağlıklı beslenmek, yeterli su içmek ve düzenli egzersiz yapmanın da cilde faydası çoktur. Bu konularda da hassas davranırsanız daha kısa bir sürede cildiniz kendisini toparlayacaktır.

Dermapenin Etkisi Ne Zaman Görülür?

Daha önce de belirttiğimiz gibi Dermapen’in etkisi uygulamanın hemen sonrasında görülmez. Uygulamalar tamamlandıktan sonra bir ay ya da altı hafta içerisinde cildinizde bir yenilenme hissedebilirsiniz. Yenilenme ve cildin toparlanma süreci yaklaşık olarak üç ay kadar devam edebilir.

Üçüncü ayın sonunda ise genel olarak herkes yenilenmiş ve büyük oranda lekelerden kurtulmuş bir cilde sahip olduğunu görecektir. Bu yenilenmenin kalıcı olması hastanın bundan sonra hayatına nasıl devam ettiğine de bağlıdır. Kendisine ve cildine iyi bakan bir hasta çok daha uzun bir süre sağlıklı ve genç görünen bir cilde sahip olabilir.

Uygulamadan sonra pek çok kişi fazla acı hissetmediğini ve hemen normal hayatına döndüğünü belirtmiştir. Seanslar bitene kadar doktorunuz sauna ve havuz gibi yerlerden uzak durmanızı önerebilir. Ayrıca kan dolaşımını hızlandıran bir yöntem olduğu için hastanın kan sulandırıcı kullanıp kullanmadığı da doktor tarafından sorulur.

Ama tedavi sırasında dikkat edilmesi gereken çok fazla ayrıntı da yoktur. Yan etkisi olmayan ve son derece sağlıklı bir tedavi yöntemidir ve çok sayıda hastanın bundan olumlu etkilendiği de bilinir.Sigara ve alkolden uzak durmak ve bütün mevsimlerde güneş kremi kullanmak cildimiz için yapabileceğimiz en iyi şeylerden ikisidir. Ama genel olarak düzenli ve stressiz bir yaşam tarzını benimsemek de cildiniz üzerinde etkili olacaktır.

Düzenli bir spor ya da yürüyüş programını takip eden kişiler de daha sağlıklı ve genç görünen bir cilde sahip olur. Dermapen’le birlikte lekelerden kurtulduktan sonra da her zaman pürüzsüz ve porselen gibi bir cilde sahip olmak isterseniz kendinize ve cildinize iyi bakmanız gerekir.

Yaşam tarzını sağlıklı ve düzenli beslenme ve düzenli egzersize göre ayarlayan herkes bunun olumlu sonuçlarını alacaktır. Böyle bir yaşam tarzı cildinizin de daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlar. Yeterince nem almayan bir cilt de lekelenmeye yatkın olur.

Bu yüzden cilt temizliği ve nemlendirme günlük rutinleriniz içerisinde yer almalıdır. Her şeye rağmen çok uzun süre geçmeyen güneş, sivilce ve yara izleri için bu uygulamaya başvurabilirsiniz. Uygulamanın sonucunda kazandığınız olumlu sonuçları korumak için de yaşam tarzınıza dikkat etmelisiniz. Dermapen leke tedavisi sizi kalıcı leke ve izlerden kurtarır ama sonucun hep kalıcı olması biraz da sizin elinizdedir.

Dermapen Leke Tedavisi Yaptıranlar

Dermapen yöntemine başvuran pek çok kişi bundan memnun kalmıştır. Üstelik tedavinin bilinen fazla bir yan etkisi de yoktur.

Seansları düzenli olarak yaptıran ve doktorun uyarılarına uyan herkes tedavinin olumlu sonuçlarını görebilir. Yaptıranların yorumlarına bakacak olursak bir süre sonra ciltlerindeki yenilenme çoğunu şaşırtmıştır.

Ayrıca tedavinin hemen sonrasında gündelik hayata dönülebilir ve uzunca bir süre istirahat gibi bir zorunluluk da yoktur. Bununla birlikte yaptıran çoğu kişi dermapen cilt tedavisi yaptırdıktan sonra yenilenen ciltlerinin uzun süre böyle kaldığını yani tedavinin kalıcı sonuçları olduğunu da doğrulamıştır.

Dermapen Leke Tedavisi Fiyatları 2022

Son dönemin en yaygın cilt tedavisi yöntemlerinden birisi de Dermapen’dir. Hem erkeklerin hem de kadınların bu yönteme çokça başvurduğu biliniyor.

Yaptırılan kliniğe ve doktora göre fiyatlarda bir değişiklik olabilir. 2022 yılı fiyatları da önceki yıllara göre değişmiştir. Ama tedavinin sonuçlarını almaya başlayınca tedavinin bu masrafı hak ettiğini de görebilirsiniz.

Doktor ve klinik tercihinde özenli davranır ve seansları düzenli takip ederseniz tedaviden kesinlikle sonuç alabilirsiniz. Öte yandan cildinizdeki lekelerin oranı ve sayısı da tedavinin fiyatını değiştirecektir. Seçilen klinikten güncel fiyatları almak en iyisidir.  Dermapen Leke Tedavisi Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.