Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel İncelme, zayıflama konusunda en çok tercih edilen yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Vücudun bazı bölgelerinde diğer bölgelere göre daha dirençli bir yağ tabakası oluşur ve ne kadar diyet yapılırsa yapılsın kişi istediği görüntüye kavuşamayabilir.

Vücudun bazı dirençli bölgeleri için uygulanabilecek en iyi yöntemlerden birisi ise bölgesel incelme yöntemidir. İşlem ameliyatsız olarak günümüzde geliştirilen çeşitli teknolojik aletler ile yapılır. Bölgesel incelme hakkında merak ettiklerinizi yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Bölgesel İncelme Nasıl Yapılır?

Bölgesel incelme işleminin öncelikle hangi bölgede yapılacağına karar verilir. Daha sonrasında işlem yapılacak olan bölgeye cihaz başlıkları yerleştirilir ve vücuda temas etmeyecek biçimde yani 2-3 cm uzaklıkta tutularak işleme başlanır.

Yağ tabakası üzerine yapılan işlem ekrandan takip edilerek işleme devam edilir. İşlem esnasında acı ya da ağrı hissi yoktur. Sadece işlem yapılacak bölgede rahatsız etmeyecek derecede bir sıcaklık hissedilmektedir. Bu işlem ile ısınan yağ kütleleri ise kısa sürede yok olmaktadır. İşlem sonrasında birkaç saat kızarıklık ve sıcaklık hissedilse bile sonrasında bunların hepsi geçecektir. İşlem sonrasında bölgede herhangi bir sarkma da meydana gelmemektedir.

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel incelmede birçok farklı yöntem bulunur. Bu yöntemlerin her birisi farklı cihazlar ile yapılır ve her birisi profesyonel kişiler tarafından özel olarak yapılmaktadır. İşlemlerin herhangi bir yan etkisi yoktur.

Bölgesel incelme yöntemleri arasında Biosphere ve Awt (Akustik dalga terapisi) gibi yöntemler yer almaktadır. Yazımızı okuyarak bölgesel incelme işleminde kullanılan bu yöntemlerin ne olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Kaç Seans?

Bölgesel zayıflama işlemi belirli seans sürelerinde yapılır ve etkisini gösterir. Her bölge için farklı seans bilgileri gerekebilir. Bunun için öncelikle muayene olunması sonrasında ise kaç seans gerektiğine karar verilmesi gerekebilir.

Genel olarak ise işlem için 6 ile 8 arası bir seans aralığı gerekir. İşlem süresi ise değişken olmakla birlikte 60 ile 120 dakika arası sürer. İlk seanstan itibaren ise etkisi ortaya çıkar.

Bölgesel İncelme Kalıcı Mı?

Bölgesel incelme yöntemi sonrası bu işlemin kalıcı hale gelebilmesi için kişinin çok dikkatli olması gerekir. Hareketsiz bir yaşam tarzı, kilo aldıran yağlı yiyecekler ile beslenmesi ile aynı bölgelerde yeniden yağlanma görülmesi olası bir durumdur.

Bunları önlemek için ise mutlaka işlem sonrası spora devam edilmeli, yağlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Bu sayede bölgesel incelme uzun süreli kalıcı hale gelecektir. Kişinin işlem sonrasında eski hayatına devam etmesi ise verdiği yağları çok kısa bir sürede geri almasına neden olacaktır. Bölgesel zayıflama yöntemi kalıcı mıdır çok merak edilen sorulardan birisidir. İşlem bir süre için kalıcı bir etki sunsa da kişinin işlem sonrası hayat tarzı çok önemli.

Kişi işlem sonrasında hareketsiz yaşam tarzına devam eder, sağlıksız beslenme düzenini devam ettirirse aynı bölgelerde yeniden yağ toplanması sorunu ile karşılaşabilir. Bu nedenle işlem sonrası spor yapılmalı ve sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olunması çok önemlidir.

Biosphere İle Bölgesel İncelme

Çok tercih edilen yöntemlerden birisi Biosphere yöntemidir. Bu yöntem ile yağ hücreleri açılarak yağ bırakımı ile yağ yakma mekanizması gibi iki arklı yöntem birleştirilir. Böylece vücudun belirli bölgelerinde yer alan ve direnç gösteren yağlardan ameliyatsız şekilde kurtulma gerçekleşir.

Awt (Akustik Dalga Terapisi) İle Bölgesel İncelme

Bölgesel incelmede kullanılan diğer yöntem ise Awt yani akustis dalga terapisi yöntemidir. Bu yöntem ile vücuttaki istenmeyen yağlardan kısa süre içinde kurtulmak mümkün hale gelmektedir. Bu yöntemde karın, kol, bacak, basen, sırt gibi vücudun farklı bölgelerinde biriken yağlar yok edilir.

İşlem en çok boyun altı gıdı bölgesinde etkili olan ve bu bölgede tercih edilen bir yöntemdir. Bu bölgede yağlanmayı azaltmasının yanı sıra sarkık görünümü de ortadan kaldırmaktadır. İşlemin uygulanma esnasında öncelikle bölgeye bir jel sürülür. Daha sonra özel bir cihaz kullanımı ile akustik ses dalgaları, ayarlanır ve vücudun gerekli bölgelerine verilir. Bu bölgelerde böylece yağlanma, sarkma, selülit ve bölgesel incelme sağlanır. Güvenilir ve etkili yöntemlerden birisi olarak tercih edilir.

Bölgesel İncelme Hareketleri Nelerdir?

Bölgesel incelmede belirli hareketler vardır. Bunların uygulanması ile işlem sonrasında da vücutta yağ birikiminin önüne geçmek mümkün hale gelecektir. Yağlanma olan bölgedeki kasları çalıştıran spor ve egzersizlerin yapılması tavsiye edilen hareketler arasında yer alır. Bu noktada gerekirse profesyonel bir kişiden yardım almanız çok daha etkili bir yöntem olacaktır.

Yapılacak olan spor hareketlerinin bölgeden bölgeye değişeceği de bilinmelidir. Hangi bölgede yağlanma daha yoğun olarak görülüyorsa oraya yönelik farklı spor hareketlerinin yapılması gerekir. Her bölgenin kaslarını çalıştırmak için farklı spor hareketlerinin yapılması önemli ve dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir. Bu noktada en doğru hareketleri bulmak için bir spor eğitmeni eşliğinde çalışmanız etkili olacaktır.

Bölgesel İncelme Zararı Var Mı?

Bölgesel incelmenin zararlı olup olmadığı merak edilen konulardan birisidir. İşlem profesyonel ekip tarafından yapıldığı ve son teknolojik cihazlar kullanıldığı için herhangi bir zararı yoktur. İşlem sırasında ağrı ya da acı hissedilmez. Sadece kısa süreli sıcaklık hissi vardır ve bu da rahatsız edici değildir. İşlem sonrası vücutta birkaç süren kızarıklık dışında herhangi bir yan etki de görülmez.

Bölgesel Zayıflama Kilo Verdirir Mi?

Bölgesel zayıflama bir kilo verdirme yöntemi değildir. Bu işlem ile bir anda 30 kilo vermez ya da almazsınız. Bu yöntemin amacı vücudun belirli bölgelerinde yer alan dirençli yağ kütlelerinden kurtulmaktır. Bölgesel incelme yöntemi ile çok daha fit ve sağlıklı bir görünüme kolayca kavuşabilirsiniz.

İstanbul Bölgesel İncelme Merkezi

Bölgesel incelme yaptırarak vücudunuzun hayal ettiğiniz bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için İstanbul’da yer alan merkezleri tercih edebilirsiniz. İstanbul’da yer alan profesyonel merkezlerimizden destek alarak bölgesel incelme işlemlerini kısa süre içinde yaptırabilirsiniz. Bu konuda Femme Estetik merkezi size arzu ettiğiniz güvenilir ve kaliteli hizmeti sunar.

Bölgesel İncelme Yaptıranların Yorumları

Acı verilmeden yapılan bu işlem beni gerçekten istediğim görünüme kavuşturdu diyebilirim. Özellikle kol bölgemde yaşadığım sorunlara karşı beni daha sosyal bir insan haline getirdi.

İşlemi yaptıran birisi olarak kalıcılığı ile ilgili yeni yaptıracaklara tavsiyem yeme-içme alışkanlıklarınıza dikkat etmeniz. Aksi halde işlemin etkisi ve kalıcılığı kısa sürecektir.

Bölgesel incelme işlemi sonunda uzun yıllardır kurtulamadığım bölgesel yağlanmalarımdan beni kurtardı.

Tam anlamıyla kilo kaybı yaşatmıyor işlem. Adı üstünde bölgesel bir müdahale söz konusu bunu unutmamak gerek.

Beni en mutlu eden kısmı kesinlikle bir yan etki yaşatmaması oldu. Bence bölgesel fazlalıklarından rahatsızlık duyan herkesin güvenle başvurabileceği bir yöntem.

Bölgesel İncelme Fiyatları 2021

İşlem ile ilgili fiyat aralıkları sürekli olarak değişen değerlere sahiptir. Hastanın öncelikle muayene olması sonrasında ise fiyat aralığının çıkarılması gerekir. Bölgesel incelme işleminin hangi yöntem ile yapılacağı, hangi bölgelerde uygulanacağı fiyatın belirlenmesinde önemli birer role sahiptir. Bu nedenle belirli bir fiyat vermek çok zordur.

2021 fiyatlarını öğrenmek için çalışanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Bölgesel incelme fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.