Altın İğne Nedir?

Altın İğne, son dönemde öne çıkan tedavi yöntemlerinden birisidir. Bu tedavi yöntemi birçok farklı tedavide kullanılan ve çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Sizler de altın iğne nedir öğrenebilir, bu yöntem ile cilt lekelerinizden kısa sürede kurtulabilir, saçlarınızı tedavi edebilirsiniz.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Altın iğne uygulamasının doğru ve etkili olabilmesi için temiz bir cilde uygulanması gerekir. Bu nedenle öncelikle cilt temizleme işlemi yapılır daha sonrasında ise anestezik kremle uygulama yapılarak cilt işleme hazır hale getirilir.

İncecik altın iğnelerin kullanımı ile cilt yüzeyinde makro kanallar açılma işlemi yapılır. Daha sonrasında ise yüksek frekanslı dalga radyoları ile cilt altındaki dokulara etkili biçimde iletilme işlemleri yapılır.

Altın İğne Kimlere Yapılmaz?

Bu yöntemin bazı kişilere yapılması ise uygun değildir. Altın iğne yönteminin hamile ve emzirme dönemindeki kadınlara yapılması önerilmez. Bununla birlikte vücudunda açık yara, enfeksiyon, egzama hastalıkları, sedef ve roses gibi cilt sorunları olan kişilerin de iğne tedavisi işlemini yaptırması uygun olmaz. Ayrıca kalp pili kullanan kişiler için de bu yöntem uygun bir tercih olmayacaktır.

Altın İğne Uygulaması Ne İşe Yarar?

Cilt için oldukça etkili yöntemlerden birisi iğne tedavisi yöntemidir. Bu yöntemin uygulanması sayesinde cilt çok daha genç bir hale getirilir. Bunun yanı sıra cilt lekeleri, akne ve sivilce izlerinde de bu yöntemin uygulanması oldukça büyük bir etki yaratacaktır.

Bu yöntem sayesinde yüz hatları çok daha belirgin bir hale gelir. Ameliyat işlemi yapılmadığı için izsiz biçimde cilt daha genç hale getirilir. Yüz germe ameliyatları ile kıyaslama yapıldığında ise iğne tedavisi fiyatları çok daha ekonomik bir seçim yapmanıza olanak tanıyacaktır.

Altın İğne Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Altın iğne işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bu işlem ciltte kolajen etkisi yarattığı için cilt altı dokularını besleyecek özel bakım ürünlerinin kullanılması ile işlemin etkisini çok daha kalıcı bir hale getirmek mümkün olacaktır.

Yüksek nem sağlayan bakım ürünlerinin de işlem sonrasında kullanılması cildi çok daha sağlıklı bir hale getirecek ve işlemi etkili hale getirecektir.

Altın İğne Kaç Seans Yapılır?

Çok merak edilen sorulardan birisi altın iğnenin kaç seansta uygulanması gerektiğidir. İğne tedavisi yönteminin etkili olabilmesi için genellikle 2 ile 4 seans yapılması uygun bir tercih olacaktır. Tek seans iğne uygulamalarında ise genç bir cilt üzerine uygulanıyorsa 3 ile 6 ay arasını etkisini göstermesi mümkündür.

İleri yaşlarda ise tek seans uygulaması yeterli gelmeyecektir. Uzun süre etkili sonuç alabilmek için uzman bir kişi eşliğinde plan yapılması gereklidir.

Altın İğne İle Cilt Leke Tedavisi

İğne tedavisi yönteminin kullanımı ile ciltteki lekeleri ortadan kaldırmak mümkün hale gelecektir. Cilt lekelerinin giderilmesinin yanı sıra akne ve sivilce lekelerinin giderilmesinde de bu yöntemi kullanmak mümkündür. İğne tedavisi yönteminin diğer etkisi ise ciltteki kırışıklıkları ortadan kaldırmak olacaktır.

Altın iğne yöntemi ciltteki lekeleri yok ettiği için cilt tonunu eşitleyici bir etkiye sahiptir.

Altın İğne İle Dekolte Bölgesi Yenileme

Altın iğne yönteminin kullanımı ile dekolte bölgesini yenileme işlemi de rahatlıkla yapılır. Ciltteki kırışıklıkları ortadan kaldırmasının yanı sıra dekolte ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar da ortadan kaldırılır.

Boyun bölgesindeki lekelerin giderilmesinde de iğne tedavisi tercih edilebilir. Leke, yara izi ve akne cilt sorunlarının tedavisinde iğne tedavisi tercih edilir. Bunun yanı sıra soluk ve matlaşmış cilt renginin tedavi edilmesinde de bu yöntemi tercih etmek etkili olacaktır.

İğne İle Saç Tedavileri

Altın iğnenin etki edebileceği alanlardan birisi de saç tedavisidir. Saçlarınızda çeşitli sorunlar olması durumunda bu yöntemi tercih edebilir ve çok daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Bu yöntemi tercih ederek saça canlılık verme, kıl köklerini uyarma, saç yapısı ve saç köklerini güçlü hale getirme gibi işlemleri yerine getirebilirsiniz. Bu yöntemin etkili olabilmesi için en az 4 seans yaptırılması gereklidir.

İğne Tedavisi Hangi Mevsimde Yapılır?

İğne yönteminin tercih edilmesi durumunda belirli mevsimler arası yapılması gereklidir. İşlemin yapılabilmesi için en uygun mevsim olarak ise bahar ve kış mevsimleri daha uygun bir seçim olacaktır. Yaz aylarında işlem yapılsa dahi güneşin yoğun olmadığı bir mevsimde işlem yapılması çok daha uygun bir dönem seçimi olacaktır.

Kullanım Alanları Nelerdir?

Yöntemin tercih edilebileceği birçok farklı alan vardır. Saçların güçlü bir hale getirilmesinin yanı sıra cilt kusurlarını da ortadan kaldırmak için de bu yöntemi tercih etmek etkili bir yöntem olacaktır. Bu işlem ile cilt lekelerini ortadan kaldırmak, cilt kırışıklıklarını engellemek mümkün bir hale gelecektir.

Altın İğne Kaç Günde İyileşir?

İğne yöntemi çok kısa sürede iyileşen bir yöntemdir. İşlem yapıldıktan sonra birkaç saat sonra kızarıklıklar gider. İşlemden bir gün sonra ise işlemin tüm yan etkileri geçer.

Altın İğne Kaç Yaşında Yapılmalı?

İğne tedavisi işleminin yapılması için belirli bir yaş aralığı yok. İşlemin yapılabilmesi için ise kişinin en az 18 yaşında olması gereklidir. İşlem için belirli bir üst yaş sınırı ise yoktur. İleri yaşlarda da cildi temizlemek ve gençleştirmek için bu yöntemi kullanmak mümkün.

İğne Tedavisi Zararlı Mı?

İğne tedavisi ile ilgili merak edilen konulardan birisi de zararlı olup olmadığıdır. İşlemin cilt için herhangi bir zararı yoktur. 18 yaş üstü her kişinin bu işlemi yaptırması uygundur. Cildin kızarması dışında herhangi bir zararı yoktur ve bu işlem de geçicidir.

İğne Tedavisi Ağrılı Mı?

İğne tedavisi öncesi anestezik kremi uygulandığı için işlem ağrılı değildir. Bazı ciltler hassas olduğu ve acı eşiği düşük olduğu için anestezi kremi uygulanması önemli konulardan birisidir.

İğne Tedavisi Sivilce İzlerini Geçirir Mi?

Altın iğnenin sivilce izlerini geçirip geçirmediği de merak edilen konulardan birisidir. Birçok cilt lekesinde bu işlem oldukça etkili bir yapıya sahiptir. Cilt lekelerinden birisi olan sivilce izlerinde en etkili yöntemlerden birisi iğne tedavisi yöntemidir.

Altın İğne Yaptıranların Yorumları

İşleme başlamadan önce merak ettiğim konuların başında acı duyup duymayacağım geliyordu. Sonuç olarak acısız ve sorunsuz bir işlem yapılması beni rahatlattı.

İğne tedavisi yaptırmak istememin sebebi daha parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmaktı. Bu yüzden benim için dört seans oldukça yeterli oldu.

Fiyatlandırma konusunda beni aşmayan ve uygulama noktasında memnun kalacağım bir işlemdi, bu yüzden doktoruma teşekkür etmeliyim.

Çalışan bir kadın olarak işlemin normal hayatıma etki etmeyecek şekilde gerçekleştirilmesi beni mutlu eden noktalardan birisi.

Uzun yıllar cildim için hep yanlış ürünleri kullanmamdan dolayı oldukça yıpranmıştı. İğne tedavisi işlemi ise gerçekten beklemediğim kadar başarılı bir sonuç ortaya çıkmasını sağladı.

Altın İğne Tedavi Fiyatları 2022

İğne tedavisi fiyatları her sene farklı rakamlara sahiptir. Bunun için cilt tipiniz büyük bir öneme sahiptir. Cilt tipiniz için nasıl bir işlem gerektiği öğrenildikten sonra ise tedavi aşamasına geçilmekte ve altın iğne için belirli bir fiyatlandırma yapılmaktadır. Altın iğne tedavi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.